Dřevostavba je moderním bydlením 21. století

Dřevostavba je stavba s minimálně nosnou konstrukcí z materiálů na bázi dřeva. Svojí oblibu si však nezískává jen díky použitému materiálu, ale celé řadě dalších výhod. Jednou z výhod je například cena nebo také příznivější vlastnosti z hlediska udržitelného rozvoje nebo možnosti využití zastavěné plochy. Máme pro vás další důvody, proč si vybrat dřevostavbu, jako své místo k žití.

Dřevostavby mají dlouhou životnost

Spousta lidí porovnává životnost dřeva s cihlou a tvrdí, že dřevo nemá stejnou životnost, jako cihla. Správná odpověď by byla trošku delší, ale s jistotou víme, že správně postavená dřevostavba vydrží klidně 100 až 150 let. Dřevostavby se tak vyrovnají klasickému cihlovému domu.

Odolnost proti požáru

Přestože se to na první pohled nemusí zdát, dřevostavba je odolná proti požáru. Je to z toho důvodu, že ohořelá povrchová vrstva zuhelnatí a zabrání tak dalšímu šíření požáru. Oheň nemá dostatečný přísun vzduchu a nemůže se dál šířit. Nejčastějším důvodem proč dřevostavba shoří, není její dřevěná konstrukce, ale vybavení interiéru. V konečném důsledku je tedy jedno, zda máte dřevostavbu nebo cihlový dům. Oba budou hořet stejně.

Dřevostavby mají dobrou zvukovou izolaci

U dřevostaveb bývá častým neduhem jejich špatná zvuková izolace. Zvuk se přenáší mezi jednotlivými patry a sebemenší šepot se rozléhá po celém domě. Je pravdou, že dřevostavba lépe vodí zvuk. Ovšem i s tímto problémem lze bojovat. Kvalita akustiky se odráží dle investice do materiálů, které izolují, ale také do vybavení interiéru, jako jsou dveře či podlaha.

Vlhkost a plíseň vzniká nekvalitním provedením

Příliš velká vlhkost a vznik plísní, je spojený se špatným provedením a nevhodným užíváním stavby. Hlavní důvod, proč vznikají plísně, je nekvalitní provedení konstrukce a její špatné postavení. Plísně se vyskytují tam, kde jsou nízké povrchové teploty stěny v interiéru. Jestliže chcete ochránit svoji dřevostavbu a vyvarovat se problému s plísní a vlhkem, nepodceňujte stavbu již od začátku. Základem je používání správných materiálů, kvalitně odvedená práce a pravidelná údržba. Pokud vše dodržíte, nemusíte se bát plísní o nic víc, než v klasickém cihlovém domě.