Digitální kukátko je dobrým přítelem dětí i osaměle žijících seniorů

Opatrnosti není nikdy nazbyt, a to hlavně u lidí, kteří jsou už z podstaty věci mnohem zranitelnější. Jde o malé děti, jejichž důvěřivost nezná hranic a také starší osoby s omezenou pohyblivostí a schopností se bránit fyzickému napadení. Každý z nás má jistě někoho podobného v rodině, ale bohužel – každodenní život nám neumožní nepřetržité hlídání. Naštěstí je tu dobré řešení, díky němuž se riziko násilného trestného činu snižuje k nule a které je vlastně docela ekonomické a praktické.

Technologie pokročila, dnešní kukátka jsou na internetu

Každý z nás si jistě pamatuje – ať už z vlastní zkušenosti nebo ze starých filmových šlágrů – klasické dveřní panoramatické kukátko. Dnes už je ale jiná doba, k dispozici je dokonce digitální kukátko, které má oproti předchozímu modelu spoustu užitečných funkcí. Videopřenos toho, co se zrovna děje na chodbě přede dveřmi, ale také MP3 vyzvánění, díky němuž se návštěva ohlásí oblíbenou hudební znělkou. Dotykový displej jako na tabletu nebo chytrém mobilním telefonu se rychle zažije nejen seniorům, děti jsou už na něj dokonale přivyklé. A možnost propojení s domácí Wi-Fi dává další možnosti, třeba přehrávání natočeného videa v mobilním zařízení…

Zvenčí vás za dveřmi skutečně nikdo neuvidí

Detekce pohybu je samozřejmostí, stejně tak neplatí to, co u starých modelů – přes optiku vás nemůže nikdo vidět, i kdyby třeba přistoupil až úplně ke vstupním dveřím. Existují samozřejmě ještě sofistikovanější modely, jako je třeba digitální kukátko s pohybovým senzorem. Přímo vás upozorní na jakýkoliv pohyb před vchodovými dveřmi vaší nemovitosti. Snadno nahrají i video, pokud to bude zrovna třeba. Děti rychle pochopí, že nesmí dovnitř pouštět nikoho cizího a osaměle žijící babička nebo dědeček budou také dobře chráněni, moderní technika si totiž ví velmi dobře rady.

Další zajímavou elektroniku můžete zakoupit na eshopu ww.cel-tec.cz