Dětský nábytek

Hitem se stala rostoucí židle

Rostoucí židle, kde si lze navolit výšku sedu, ale i jeho hloubku nemá konkurenci. Je skvělá, jak pro batole, tak pro odrostlejší dítě. Uvidíte sami, že se do této židle zamiluje nejen vaše dítě, ale i vy. Židli lze navíc využít mnoha způsoby. Poslouží vám ke krmení, ale i k prvním pokusům, kdy dítě zkouší nabrat lžící vámi přichystaný pokrm. Dítě s touto židlí poroste a stane se pro něj velmi oblíbenou součástí jeho vybavení. Rostoucí židli můžete libovolně přemisťovat, jak se vám hodí. Jednou potřebujete být s dítětem v kuchyni, jindy zase v dětském pokoji, což je velkou předností.

Hrací zónu je potřeba vybavit o stolek, židle a malé křesílko

Není to ovšem jediná sedací plocha, kterou by vaše dítě mělo mít v pokoji. Pořiďte mu i dětský stolek se židličkami, ale klidně i malé křesílko. Dnes se vyrábějí už židličky ve tvaru zvířátek, např. slon, pes a pony. To jsme si ujasnili jeho hrací zónu, kam tedy patří stolek, židle a křeslo. Nezapomeňte i na pěkný kobereček, který bude zdobit okolí stolu. Rovněž výmalba veselými barvami a fototapeta toto zákoutí zpestří.

Spací zóna a výběr kvalitní postýlky

Pro děti se osvědčila matrace z kokosového jádra. Je velmi poddajná a dítěti poskytne komfortní polohu při spaní a stabilní oporu jeho zádům. Neopomeňte ani kvalitní rošt a povlečení s jeho oblíbeným hrdinou. Postel s nebesy je stále populární. V případě dvou starších dětí se jeví stále výhodnou variantou palanda, protože ušetří prostor.

Další zóny jsou mezi těmito dvěma zónami. Umístěte tu šatní skříň, komodu či přebalovací pult. Každé dítě potřebuje v různém věkovém období něco jiného. Zatímco u malého kojence nevadí, že tu máte umístěnou vaničku, u staršího dítěte je to překážkou.