Dětský nábytek

Rozdělením zón ho naučíte pořádku a organizaci

Děti potřebují v pokoji zónu, kde budou spát, ale i zónu, kde si budou hrát a poté psát domácí úkoly. Je lepší tyto požadavky od sebe oddělit na spaní nebo hraní či psaní úkolů, mu tak vymezit určitou část prostoru. Pokud máte malý dětský pokoj, zřejmě se nevyhnete umístění postýlky nebo hracího či psacího koutku do rohu. Jen si dejte pozor, aby postýlka nebo stoleček se židličkami byly v dostatečné vzdálenosti od zdi. V opačném případě zdi nemohou dýchat a tím omezíte cirkulaci vzduchu po pokoji a s tím jsou spojená další rizika.

Je potřeba dětský pokoj větrat a vytvářet dítěti příjemné klima. Podstatou zařizování dětského pokoje je fakt, aby se dítěti v pokoji líbilo a mělo tu pocit bezpečí a jistoty. Je to jeho útočiště, kde až bude větší, musíte zaklepat na dveře a zeptat se, jestli do jeho království můžete vstoupit. Tak se snažte už od útlého dětství dítěti být oporou a vytvářet mu harmonické prostředí. Buďte s ním co možná nejčastěji a věnujte se mu. Dítě v pokoji Parajumpers Gobi Bomber vaši přítomnost ocení, zvláště poté pokud mu vyberete vhodné hračky a nábytek.

Co by dítě v pokoji nemělo postrádat?

Tak je to určitě prostor, čím větší, tím lepší. Dítě potřebuje rozvíjet pohybovou schopnost a hrát si ve vzdušném prostoru. Místnost zútulněte, aby se zde cítilo dobře. V poslední době se na odiv vystavuje i rostoucí nábytek, konkrétně židle, které lze nastavit do potřebné výšky a zajistit tak různou polohu sedu dítěte. Je to fantastická pomůcka, která je od batolete až po dorůstající děti.

Nábytek, který volíte do dětského pokoje, vybírejte pečlivě. Zaoblené rohy jsou na místě. Dítě si tak při hraní neublíží. Zároveň nábytek ve světlejších tónech působí na děti zklidňujícím dojmem.

Malé děti potřebují postýlku, která má kolem sebe zábradlí. Jsou tak zajištěné proti případnému pádu při změně polohy. Děti se hodně vrtí, když jsou malé, mohly by lehce z okraje postele sklouznout. Parajumpers Gobi Jakke Předškolním a školním dětem už vyhovuje postýlka spíše bez zábran, což je jasné. Postel s úložným prostorem elegantně vyřeší problém s nedostatkem místa pro další věci. To platí i pro patrové postele, které děti mají značně v oblibě, pokud sdílí pokoj se svou sestřičkou či bratříčkem. Zábrany jsou samozřejmostí, protože druhá postel je umístěná ve výšce. Vždy kupte hygienicky nezávadnou matraci, opatřenou atestem.

Barvy v pokoji by měly ladit i s výběrem nábytku. Světlejší stěny oživené fototapetou či jinými dekoracemi pohádkových postaviček a zvířátek jsou zřejmě nejlepší volbou.

Dětský psací stůl s dobrou výškou a velikostí plochy, která mu bude vyhovovat, je pro něj také rozhodující. Umístěte ho nejlépe k oknu, kde bude mít dostatek světla. Není to však podmínkou, velké prosvětlené místnosti mají denní světlo téměř všude, kromě zákoutí. Určitě zde nesmí chybět skříň na oblečení a také další úložné boxy na hračky.

Sedací vak či židle ve tvaru slona, poníka, atp., činí dětský pokoj tím, co děti potřebují. Podněty pro správný vývoj jsou tak pro všechny zvídavé děti zpestřením.