Co s prasklým čelním sklem

Každý automobilista to již určitě někdy zažil. Před vámi jede jiné auto, případně vás míjí a najednou slyšíte ránu a na čelním skle se objeví prasklina způsobená odlétnutým kamínkem. Máte-li připojištění na čelní sklo, musíte se nejprve obrátit na svou pojišťovnu. Pokud jezdíte denně a své auto nutně potřebujete, můžete se obrátit na společnost AUTOSKLO S.O.S NON-STOP, spol. s r.o., která provádí expresní výměnu všech autoskel, tedy nejen čelního, ale i zadního a všech bočních. Autosklo Praha vychází motoristům vstříc, takže neztratíte ani příliš času. Výměna autoskla je provedena maximálně do dvou hodin od přistavení vozidla na některou z provozoven této společnosti.

Jak se výměna autoskel provádí

Při výměně čelního autoskla se používá nejmodernější chemická technologie a lepidel značky WÜRTH a BETASEL. V případě rozsáhlejšího poškození, nebo když majitel vozidla nemá čas zajet do některé provozovny, nabízí firma Autosklo možnost vyzvednutí auta na místě určeném zákazníkem, a to bez jakéhokoliv poplatku navíc. Výměna čelního skla je prováděna u všech značek a typů vozidel. Netypický typ autoskla je po předchozí domluvě dodáváno do 48 hodin.

Opravy čelních autoskel

Pokud je čelní sklo poškozeno jen odlétnutým kamínkem jen mírně, není třeba vždy provádět jeho výměnu. Takovýchto případů je až 80% a některé pojišťovny dokonce svým klientům zprostředkují opravu autoskla zdarma. Podmínkou ovšem je, že se musí jednat skutečně jen o nepatrné poškození, které navíc nesmí být v zorném poli řidiče. Oprava čelního skla se pak provádí metodou tzv. scelování. Jedná se o rychlý, šetrný a účinný postup, který se řeší na počkání a trvá zhruba jednu hodinu. Výhodou scelování je mobilnost, takže technik se může dostavit do místa bydliště zákazníka, nebo na jiné dohodnuté místo. Všechny pojišťovny tuto metodu uznávají a opravu hradí. Zákazník obdrží potvrzení o certifikaci opravy, kterou se může prokázat v případě problémů ve stanici technické kontroly.