Co je to inspekce nemovitosti a proč se vyplatí ji nepodceňovat?

Pokud uvažujete o pořízení nemovitosti, která se dá financovat různým způsobem, je vždy třeba vše řádně zvážit, neboť takto závažný krok, který se koupě týká, bývá často investicí na celý život.

Před tak závažným rozhodnutím je potřeba si zjistit, v jakém stavu se daná nemovitost nachází, což odhalí kontrola nemovitosti. Vzhledem k tomu, že ne každý je však na nemovitosti odborník a ani nemá potřebné vzdělání je dobré se obrátit na někoho, kdo má s touto problematikou dlouholeté zkušenosti. Mezi také patří společnost JONAS JENS, jež zaměstnává odborníky se znalostmi v oboru stavebnictví a oborů s ním souvisejících. Tým, který kontroly provádí, je sestavený ze zkušených stavařů, kteří znají normy.

Co nám inspekce nemovitosti poskytne?

Inspekce nemovitosti má za úkol poskytnout nezávislý pohled odborníků, kteří se pohybují ve stavebnictví. Jedná se o kompletní kontrolu stavby, ať už nové, či starší. Můžete si také domluvit přejímku či předjímku nemovitosti, která odhalí veškeré vady či nedostatky, které musí developer či stavební firma odstranit na své vlastní náklady.

Inspektor nemovitostí zajistí, že své peníze budete investovat správně. Díky jeho kontrole získáte objektivní podklady pro sjednání adekvátní kupní ceny, máte jistotu, že nemovitost nebude mít žádné skryté vady či nedodělky. Pokud se obáváte vynaložení nadbytečných finančních prostředků spojených s činností inspektora nemovitostí, tak vězte že jsou rozhodně nižší, než náklady, které souvisejí s nevhodným nákupem nemovitostí. Také můžete předejít pozdějším problémům spojeným s reklamací.

Na stránce jonasjens.cz také naleznete kalkulačku, jež vám vypočítá orientační cenu vztahující se ke konkrétní inspekci nemovitosti. Výhodou je i bezplatná konzultace, kterou společnost svým budoucím klientům nabízí.