Chystáte se do Chorvatska? Navštivte úchvatné město Split!

Vybrali jste si k trávení své zasloužené dovolené krásné a slunné Chorvatsko? Zlákalo vás azurové Jadranské moře, krásné oblázkové i písčité pláže? Chorvatsko každoročně navštíví miliony turistů a Češi nejsou výjimkou. Chorvatsko je zemí, kde svou dovolenou v klidu stráví lidé, kteří touží po válení na pláži, poskytne zábavu pro rodinnou dovolenou a zajistí mnoho adrenalinových zážitků pro partu přátel či zamilované dvojice. Ať už očekáváte od své dovolené cokoliv, v Chorvatsku to jistě najdete. Míst, která stojí za to v Chorvatsku navštívit existuje mnoho, jedním z nich je také druhé největší chorvatské město, které je současně přístavem – Split.

Split – klenot střední Dalmácie

Diokleciánův palác patří mezi největší skvost Splitu a je také jeho největším lákadlem pro turisty. Zbytky paláce tvoří centrum Splitu a v roce 1979 byly zařazené do seznamu světového dědictví Unesco. Staré klenby a chodby, které se nachází pod městem, na vás dýchnou starobylou, ovšem nezapomenutelnou historii toho přímořského města. Ovšem Split je velice moderní město, které má všem turistům, co nabídnout.

Město je také pro mnoho turistů výchozím bodem k cestování na Chorvatsko ostrovy – Brač, Hvar, Šolta a Čiovo.

Město je velice kulturně i sportovně založené, vyžití si v něm najde opravdu každý. Split je nejteplejším místem celého Chorvatska, průměrná roční teplota tu dosahuje příjemných 22ºC.

Jak se ve Splitu ubytovat?

Stejně jako ostatní města nabízí Split ubytování pro nenáročné turisty, až po ty nejnáročnější v luxusních hotelech. Apartmány Chorvatsko nabízí nejčastěji a jsou také nejvíce využívaným způsobem ubytování. Pokud se vám nechce platit vysoké poplatky cestovním kancelářím za zprostředkování ubytování, zajistěte si ho sami. S pomocí webových stránek ubytovanivchorvatsku.cz to zvládnete snadno. Na stránkách objevíte hodně inzerátů, které nabízí ubytovaní v Chorvatsku s kontaktem přímo na majitele, se kterým si veškeré podmínky ubytování domlouváte jen vy.