Betonové podlahy si zamilujete! Jsou bezúdržbové a krásné

Kdo by to byl čekal, že se po letech trendů v podobě koberců a parket opět vrátíme k základům. Betonové podlahy tak nyní vládnou interiérům.

Betonové podlahy už dávno nejsou jen podkladem pro podlahové krytiny. Zatímco dříve se zakrývaly kobercem nebo jinou pokrývkou, dnes na ně mohou být jejich majitelé náležitě pyšní. Dobře provedená betonová podlaha totiž může být chloubou každého interiéru.

Hodí se i do moderních interiérů

Betonové podlahy Praha přitom nesází na přebujelost. Vystačí si jen s jednoduchou povrchovou úpravou a několika málo materiály. Základem je kvalitní a dobře zarovnaný beton. S ním se pak pracuje dál pomocí broušení a leštění. Obrovský rozdíl přitom může udělat i barevné natónování betonu už v jeho zárodku – tedy při pokládání. Komu tedy nepřipadá šedá jako vhodné řešení, může si beton nechat podbarvit a dodat mu úplně jiný nádech.

Konečný vzhled pak dodává i kamenivo. To je třeba vybrat pečlivě, aby dobře ladilo s barvou podlahy a jeho celkovým vzhledem. Záleží především na jeho tvaru a velikosti, neméně důležitá je ale taktéž jeho barva. Betonové podlahy České Budějovice jsou pak opracovány broušením, čímž vznikne jejich dokonalý vzhled. Impregnace a následné leštění zase dodají podlaze vysoký stupeň lesku a hladkosti.

Snadná údržba

Betonové podlahy nevypadají jen krásně. Díky své mimořádné tepelné akumulaci přispějí svou troškou k maximálnímu komfortu. Při pokládce teplovodního nebo elektrického vytápění si tak můžete být jistí, že systém vytápění svými vlastnostmi ještě podpoří.

Velkou výhodou je i údržba. Betonové podlahy totiž patří mezi bezspárové povrchy, což umývání a zametání jen a jen ulehčuje. Nehrozí totiž usazování nečistot ve spárách a nerovnostech, což je typické pro jiné typy podlah. Díky impregnaci se navíc nemusíte bát ani umývání vodou. Vlhkost tedy nemá šanci do betonu vniknout a udělat tam neplechu.