Kuchyně ve vintage stylu. Historická elegance i u vás doma

Vintage styl je dnes poměrně oblíbený. Zařizují se v něm nejen koupelny, ale také ložnice a v neposlední řadě také kuchyně, které jsou pravděpodobně nevyužívanější místností v domě. Pokud přemýšlíte nad renovací vašeho kuchyňského koutu, možná vám tento styl s nádechem nedávné historie učaruje. Pokud ano, pojďme si prozradit, jaké baterie jsou nejvhodnější volbou či jaké kuchyňské dřezy se do takto zařízené kuchyně hodí.

Co je to vintage styl?

Úvodem však stojí za to zmínit, co to vlastně vintage styl je. Mluvíme o stylu, který pochází z padesátých, šedesátých let minulého století. V současné době tak mluvíme o “tak trochu retro” stylu, který se nese v duchu příjemné nostalgie.

Možná díky zmiňované nostalgii na něj kývne tolik lidí.

Mosazné baterie a keramické dřezy

Pokud bychom se měli přemístit ke kuchyňské lince, její nedílnou součástí jsou baterie a také dřezy. Při výběru kuchyňské baterie svou pozornost věnujte předně těm, které jsou z mosaze. Tento materiál jde totiž krásně ruku v ruce s vintage stylem, jenž dýchá historií. Když se k tomu přidá keramický dřez, který je známý pro svou odolnost a hygienickou nezávadnost, vytvoříte tak unikátní dvojici, jež bude hrát v kuchyni prim.

Chce to dostatek světla

Jelikož vintage styl se může na první pohled zdát jako takový mdlý styl bez života, je důležité vnést do interiéru dostatek světla. Nejen, že se vyžadují velká okna, ale také správné osvětlení, které do kuchyně pěkně zapadne a nebude působit nijak komicky.

Prvorepubliková sbírka ze stejného nádobí

I když je možné kombinovat různé druhy nábytku ve stylu vintage, co se týče nádobí, je nutné se držet při zdi. Aby kuchyně ve vintage stylu skutečně působila tak, jak chcete, aby působila, není možné obcházet bazary a v každém koutu koupit trochu jiný kus nádobí. Právě nádobí – to musí souznít.