Automatizace domácnosti Proxi: Ovládejte domácnost přes telefon

Chytrý telefon je již řadu let běžnou součástí našich životů, používáme ho ke komunikaci i k zábavě. Dokážete si představit, že byste přes svůj telefon ovládali celou domácnost? Nejedná se o vzdálenou budoucnost ale o možnost, která je snadno dostupná i vám.

Skrze telefon lze bezdrátově ovládat osvětlení, žaluzie, rolety, garážová vrata, brány aj. Jen si to představte, celou domácnost můžete mít pod palcem. Klíčem k takovému ovládání jsou pouze 3 věci a sice Proxi zařízení, váš chytrý telefon s Bluetooth a aplikace Proxi by Silvair. Nejedná se o nadcházející novinku, ale o technologii, kterou si můžete pořídit třeba ještě dnes. Ovládání je zde prostřednictvím jednotlivých modulů, které ovládají jednotlivé prvky v domě. Je jen na vás, co v domě budete chtít ovládat.

Ovládání celé domácnosti

Moduly můžete postupně rozšiřovat a ovládat tak vše potřebné z telefonu. Tato technologie je dostupná prostřednictvím portálu intuitystore.com, kde ji lze velmi levně zakoupit. Velmi populární se stalo zejména ovládání garážových vrat a bran – Automatizace vrat a bran – Proxi Gate. Představte si, že nemusíte ani vylézat z vozu a vše si pohodlně otevřete přes telefon, systém funguje dokonce i tehdy, pokud už garáž na dálkové ovládání máte.

Tato technologie dokáže výrazně ušetřit čas a zjednodušit život. I když už se nějaké věci do domácnosti na dálkové ovládání dělají, je nemyslitelné u sebe nosit celou řadu ovladačů, stačí vám telefon, který s sebou tak jako tak nosíte.

Ovládání zásuvek

automatizace-zasuvek-proxi-powerNa dálkové ovládání fungují i zásuvky a sice díky technologii Automatizace zásuvek – Proxi Power. S jejich prostřednictvím lze aktivovat nebo vypínat zásuvky po celém domě. Velmi překvapivý je zde dosah, který je až 30-50 metrů. Můžete tak dálkově například zapnout elektrický kotel, vařič čerpadlo či cokoliv dalšího. Důležité je, že mají všechny moduly velmi snadnou instalaci a nemusíte se tak obávat, že byste museli být elektrotechnickými odborníky.

automatizace-osvetleni-proxi-lightModuly fungují na základě protokolu Bluetooth smart, jedná se o označení přístrojů s Bluetooth 4.0 a vyšších. Jeho výhodou jsou nízkoenergetické nároky, díky čemuž se velmi často využívá pro spotřebiče všeho druhu. Portál intuitystore.com toho nabízí mnoho, za zmínku stojí jistě i Automatizace osvětlení – Proxi Light a další.