Akustiku prostoru byste měli řešit i v kanceláři

Není to problém pouze divadel nebo nahrávacích studií. Akustiku prostor byste měli řešit i v kanceláři nebo domácích podmínkách. Jaké jsou ideální hodnoty?

Prostorová akustika není důležitá pouze v obývacích pokojích nebo zvukových studiích. Mít ji dobře vyřešenou i v kanceláři přináší celou řadu benefitů. Proto vám v tomto článku ukážeme základy, díky nimž budete vědět, jaké materiály jsou vlastně pro dobrou prostorovou akustiku vhodné.

Co dělá špatný zvuk?

Každý materiál je rozdělen do několika tříd, a to především podle toho, jak dokáží absorbovat zvuk. Pokud se na to podíváme z pohledu fyziky, tak nám vznikne jednoduchý vzoreček. Ten sestává z jednoty a (alpha), která reprezentuje stupnici od 0 do 1. Potřebujete znát také schopnost pohlcení zvuku, které se značí v procentech.

Možností značení ale existuje poměrně velké množství. Používá se také označení as pro alpha sabine, což je součinitel zvuku pro kmitočet, nebo aw – vážený součinitel pohlcení materiálem. To jsou ale odborné znalosti, které v podstatě znát nepotřebujete. O ty se postará profesionál, který vám s prostorovou akustikou přijde na pomoc.

Jak na řešení problémů?

Dobrá akustika prostoru určuje především doba dozvuku. Ta se vyčísluje v časových jednotkách, tedy sekundách. Aby byl zvuk a akustika prostor naprosto komfortní, měl by dozvuk činit zpravidla méně než 1 sekundu. Pokud je veličina dozvuku ve vaší kanceláři výrazně vyšší, měli byste tento problém začít řešit. A to co nejrychleji.

S kvalitní akustikou prostor vám pomůže česká společnost AVTG. Ta se v oblasti akustiky a řešení problémů se zvukem pohybuje už dlouhé roky. Má tedy bohaté zkušenosti, které může zhodnotit i při práci na vašem projektu. Při měření akustiky a řešení problémů vám pomohou zkušení profesionálové, kteří problémy s akustikou dokáží vyřešit velice rychle, efektivně a za nízké ceny. Proto neváhejte a kontaktujte společnost AVTG pro další informace.