3 tipy, jak si vyrobit magnety na lednici ze suvenýrů z cest

3 tipy, jak si vyrobit magnety na lednici ze suvenýrů z cest

Rádi cestujete a vždy si přivezete z cest nějaký suvenýr? Inspirujte se 3 nápady na výrobu originálních magnetů na lednici. Nasbírejte na dovolené u moře kamínky, mušle z pláže nebo si přivezte pár lahví dobrého vína, ze kterých využijete korkové špunty. Čtěte tipy, jak si magnetky vyrobit.

1) Magnet na lednici z barevných kamínků

Magnet na lednici z barevných kamínků

Na dovolené na horách, u moře i jezera najděte v okolí několik malých, plochých kamínků. Doma je omyjte a usušte. Potom kamínky pomalujte akrylovými barvami nebo fixami dle vlastní fantazie. Nakonec na zadní stranu kamínku nalepte pomocí lepidla neodymový kotoučový magnet.

2) Mušlová magnetka na lednici

 Mušlová magnetka na lednici

Posbírejte na večerní procházce po pláži pár mušlí. Po omytí a usušení je natřete akrylovými barvami nebo je nechte „přírodní“. Mušle jsou krásné samy o sobě. Dovnitř mušle přilepte univerzálním lepidlem UHU (seženete tam, kde prodávají magnety) tyčový neodymový magnet a mušlová magnetka je hotová.

3) Magnetky na lednici z korkových špuntů od vína

Magnetky na lednici z korkových špuntů od vína

Pokud jste milovníky dobrého vína, dovezte si z dovolené pár lahví. Korkové špunty však nevyhazujte a použijte je na výrobu magnetek. Jak na to? Špunty rozkrojte ostrým nožem podélně na polovinu. Na řezné straně odstraňte zbytky korku a špunty přilepte k samolepicí magnetické pásce.

Magnetky ze suvenýrů z cest vám budou hezké chvíle připomínat i nadále. Nacvakněte je na ledničku, magnetickou tabuli, radiátor nebo kovovou zárubeň dveří.

Hurá do tvorby!