Zloději nebo živly: chraňte si svůj majetek pomocí vhodného pojištění

Risk v podobě nepojištěné domácnosti? Míra nepojištěných domácností a nemovitostí je v Česku oproti zahraničí stále vysoká, ale riskovat se doopravdy nevyplácí. Mnohdy lidem dojde, že nemají svůj majetek pojištěný až ve chvíli, kdy udeří vichřice, dojde k vylití řeky nebo vznikne požár. Bohužel v takových chvílích je doopravdy příliš pozdě řešit pojistku, proto nečekejte a pojistěte si svůj majetek okamžitě. Je to nadmíru snadné a bez jakýchkoli rizik.

Správný výběr

Podle expertů až polovina domácností a nemovitostí není v tuzemsku pojištěná, případně má pojistku chybně sjednanou nebo zastaralou. Mít pojištěný majetek je přitom naprostý základ pro každodenní pohodový život. Základem je totiž pojištění samotného majetku a pojištění odpovědnosti, které je součástí produktu Bezpečný domov PLUS u SV pojišťovny. Jedná se o komplexní pojištění, které se může sjednat pro rodinný dům i byt v osobním vlastnictví, ale také pro nemovitost ve výstavbě.

Stavba a domácnost

Jak chránit stavbu i domácnost? U vybraného pojištění není třeba rozlišovat nemovitost od domácnosti, postačuje znát přesnou výměru obytné plochy v metrech čtverečních, následně se vyplňují údaje online do formuláře. Na základě zadaných parametrů se vypočte pojistná částka, výhodou je, že tímto způsobem nehrozí nebezpečí podpojištění. V ceně jsou základní i katastrofická rizika, přičemž nechybí pojištění zkratu na elektromotorech, rozbití skla z jakékoli příčiny, pojištění elektroniky bez limitu nebo škody způsobené zvěří na budově.

Asistenční služba

V rámci sjednané pojistky je samozřejmostí linka pomoci. Asistenční služba funguje sedm dní v týdnu 24 hodin denně pro případy nouze. Výhodou asistenční služby je organizace plynárenských, instalatérských, elektrikářských, pokrývačských nebo klempířských prací při škodách a závadách. Odborníci pomohou se zasklením, při ucpaném potrubí nebo s poškozenými dveřmi. Na asistenční službu se lze obrátit v případě požadavku na nouzové ubytování, při akutním otevření dveří, při potřebě ostrahy pojištěných prostor či při výměně zámku.