7 tipů pro krásnou zahradu

Léto je téměř v plném proudu a spolu s ním přišel i čas na zahradní aktivity a trávení více volného času venku, opalováním na sluníčku nebo například grilováním s přáteli. V tomto článku si ukážeme 7 tipů, jak z vaší zahrady vykouzlit krásné místo, kde budete rádi trávit slunečné a teplé letní dny. 

Terasa, jako místo určené pro večerní setkání s rodinou a přáteli 

Terasa je výborným bodem na vaší zahradě, který byste při stavbě nového domova určitě měli zvážit. Nejenom, že bude skvělá a užitečná během grilování, ale i pro různé další sešlosti v teplých měsících, jako jsou narozeniny nebo svátek. Do stěny na terasu můžete zabudovat výsuvné okno, kterým lze podávat jídlo ven, dát na terasu gauč nebo stůl s židlemi. Ideálně by měla mít terasa i zastřešení, jako ochrana před deštěm a nepříznivým počasím.

Nezapomeňte na večerní osvětlení 

Noční osvětlení v podobě řetězů se světýlky nebo lampiony, ale i svíčky na stole vykouzlí příjemnou atmosféru během večerního posezení na zahradě s přáteli či rodinou. 

Postavte si zahradní domek 

Postavte si na zahradě domeček, který bude mít využití jako úložiště nebo třeba ateliér, podle vašich preferencí. Můžete ho postavit také jen tak dětem, nebo si v něm číst či relaxovat. Ať už se rozhodnete ho využít jakkoliv, jedno je jisté – zahradní domek se vždycky hodí!

Skleník jako místo k pěstování zeleniny 

Skleník je naprosto skvělým místem pro pěstování zeleniny, jako jsou rajčata, papriky a okurky. Díky skleníkovému efektu se tady zelenině výborně daří. Doporučujeme si ještě v okolí skleníku vytvořit záhony, na které můžete zasadit další druhy zeleniny a ovoce. Budete tak mít vše po ruce a zároveň si budete moci vychutnat čerstvou zeleninu přímo ze své zahrádky.

Shromažďujte deštnou vodu z okapů

Pod okap, co vede ze střechy, umístěte sud, do kterého bude stékat dešťová voda. Tu následně použijte na zalévání květin a záhonků, takže zároveň i ušetříte za vodu. 

Vytvořte si kompost 

Kompost je skvělým pomocníkem. Používat ho můžete primárně jako bioodpad a směs, která v kompostu vznikne, je výborná jako hnojivo pro vaše rostlinky, což se obzvlášť hodí. 

Vdechněte starému nábytku nový život 

Místo toho, abyste kupovali nový nábytek, vezměte ten starý a vdechněte mu nový život. Nábytek umyjte, očistěte, zbruste, nabarvěte a na závěr ho můžete přetřít lakem. Uvidíte, jak se změní k nepoznání. A jako bonus ušetříte peníze a budete mít dobrý pocit z odvedené práce.

Představili jsme si 7 tipů, jak zkrášlit vaši zahradu. Možností je samozřejmě mnohem více a možná by se nám je ani nepovedlo všechny vyjmenovat. Zahradu vždy tvořte podle svých představ a toho, co na ní využijete, abyste si z ní vykouzlili opravdový domov vašich snů.