Do koupelny patří pokojovky. Tedy ne všechny

Dekorace do bytu mohou vypadat různě. Zatímco v některých případech mluvíme spíše o soškách andělů, pro jiného jsou tímto doplňkem například pokojové rostliny, které vnáší do interiéru živost. Vkládají se do keramických květináčů nebo květináčů z jiných materiálů, kde spokojeně rostou, kvetou a září. Dokonce i v koupelně nachází nějaké druhy své místo. Pojďme se však podívat na rostliny, které do koupelny spíše nepatří.

Koupelna jako místnost se specifickými podmínkami

Je důležité si uvědomit, že koupelna jako taková je místností se specifickými podmínkami pro růst rostlin. Střídá se zde vlhkost, teploty i šero. A to ne všechny pokojové rostliny mají v lásce. Spíše se najde jen zlomek těch, jež si s těmito podmínkami dokážou poradit.

Bohužel si řada lidí myslí spíše opak, a sice že jsou mezi námi spíše takové rostliny, které koupelnu milují. Prozraďme si takové, které do této místnosti raději nedávat.

V koupelně se nedaří nolině nebo monstery

Když se řekne „rostlina do koupelny”, většině lidem se vybaví monstery. Stálezelené krásky, které se pyšní svými monstrózními listy. Ve skutečnosti jsou však právě monstery těmi, které nemají v této místnosti místo, pokud víte, jak se o monsteru starat, není to pro vás jistě překvapením. Zejména tedy ne v období vegetačního klidu, kdy jsou choulostivé na jakékoli změny podmínek a také na nadbytečnou zálivku.

Období vegetačního klidu má u rostliny uklidnit řadu životních funkcí a připravit je na nadcházející roky. V této fázi si o vodu příliš neříkají, vlhkost naopak může škodit. U takové noliny se zase nerozlišuje, jestli aktuálně je nebo není období klidu, protože tato pokojová rostlina se s podmínkami, jež panují v koupelnách, nemá ráda v žádném případě. Její domovina je spíše východ Mexika čili pro ni jsou daleko vhodnější sušší prostředí.