Zlato je stále nejlepší možnost, jak ochránit majetek

Bojíte se, že váš majetek časem ztratí na hodnotě? Tento problém trápí téměř každého a mnoho lidí ho proto promění v investiční zlato. Uložit část majetku do investičního zlata je možnost, jak zajistit, aby majetek neztratil na hodnotě a naopak se jeho hodnota z dlouhodobého hlediska zvyšovala. Nemusí se jednat jen o bohaté lidi, dokonce i průměrně vydělávající lidé si často pořizují investiční zlato, aby se nemuseli bát o své úspory. Když investují do zlata, obvykle se rozhodují mezi zlatými slitky a zlatými mincemi, co je lepší volba?

Zlaté slitky vs zlaté mince

Pokud se podíváme na aktuální situaci a trhu, je nevýhodné kupovat zlaté slitky, jelikož jich je na trhu málo. 3 největší švýcarské rafinérie, které zásobují třetinu světové produkce zlatem, musely být kvůli koronavirové pandemii na téměř 2 měsíce uzavřeny. To způsobilo, že je na trhu velký nedostatek zlatých a stříbrných investičních slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a je stále větší poptávka po zlatých investičních mincích. Jaké mince ovšem vybrat a kde je nakoupit?

Mince Wiener Philharmoniker

Nejlepší volbou jsou vídeňské mince Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Tyto mince se prodávají za cenu zlata a nemusíte se tedy bát, že byste u nich připláceli za nějakou sběratelskou hodnotu, jako je tomu u numismatických mincí. Jsou dokonce trochu výhodnější než zlaté švýcarské slitky. Tyto mince jsou krásné a natolik populární, že je prodáte prakticky kdekoliv ve světě. 1 minci můžete pořídit už za cenu do 5 tisíc korun. Tyto mince pořídíte nejvýhodněji v Obecním domě v Praze. Prodává je zde největší český specialista na nákup i prodej investičních kovů od prestižních světových rafinérií, firma Zlaté mince Numismatika. Prodává nejen vídeňské mince, ale třeba i kanadské, australské aj.