Starožitné hodiny: Ztělesnění zručnosti nebo dokonalý designový kousek? Obojí!

Pokud patříte mezi milovníky starožitného nábytku a umění, pravděpodobně jste častými návštěvníky starožitnictví a podle toho vypadá i vaše bydlení. Komody s porcelánovými talíři, litografie na stěnách či stylové taburety a stolky? Přesně takové vybavení jste ve starožitnictví typu AntikArt mohli zakoupit. 

Zdá se vám, že něco chybí? Nám ano. Nic na vás nedýchne atmosféru z dob dávno minulých tolik, jako starožitné hodiny.

Z praktického nástroje nepřehlédnutelná ozdoba

Stejně jako jiné druhy umění, i hodiny odrážely trendy své doby. Tehdy hodiny samozřejmě neměl každý, nejprve totiž byly umístěny jen na věžích. Využití v interiérech však na sebe nenechalo dlouho čekat. Od doby, kdy se začalo k pohonu hodinového stroje užívat ocelové pero, začala výroba přenosných hodin a s tím i nové možnosti.

A právě starožitné hodiny, které bylo možné umisťovat na stěny v domácnostech, se staly oblíbeným předmětem sběratelů. Krásně propracované hodiny byly velkou chloubou jejich majitelů a je tomu tak i dodnes. Málokterý milovník umění si nechá ujít příležitost mít takový kousek doma.

Při výběru starožitných hodin se nemusíte omezovat

Starodávné hodiny prezentují zručnost mnohých oborů, jako jsou zlatníci a řezbáři, ale také mechanici, kteří dokázali vymyslet tak důmyslné a precizní stroje, že se správnou údržbou mohou fungovat i v dnešní době.

Při výběru správných hodin do svého interiéru máte široké množnosti. U prodejce starožitnictví, jako je AntikArt, naleznete krbové i nástěnné hodiny, pendlovky, cestovní hodiny, kapesní hodinky a mnoho dalších provedení.

Díky precizní mechanice a kvalitní práci se dochovaly opravdu krásné kusy z různých míst světa. Svou domácnost tak můžete zkrášlit starožitnými hodinami z Francie, Anglie, Německa či třeba Švýcarska. Záleží jen na vašich preferencích a vkusu.