Zateplení domu – na co se připravit

Důležité je zvolit takový způsob zateplení domu, aby zateplení bylo jednak funkční, a jednak aby nebylo jen dočasným řešením. Poskytnutí dotací z programu Zelená úsporám má řadu podmínek,
Nobis canada které musí žadatel splnit. Je třeba zajistit zateplení celého objektu a ne jen jeho části. To znamená, že nestačí zateplit jen stěny, ale i střechu a v případě podsklepení i stropy sklepa. Další podmínkou jsou plastová okna, neboť přes okna dochází k největším únikům tepla.

Pokud jde o samotný systém zateplení domu, nejčastější jsou polystyrénové desky, které se lepí na fasádu a následně omítají. Nejvhodnějším způsobem zateplení je podle znalců kombinace kontaktního zateplovacího systému s větranou fasádou. Tato metoda je vhodná pro všechny typy v současnosti používaných fasád.

Při jeho aplikaci se postupuje tak, že přímo na fasádu se namontuje dřevěný, ocelový nebo hliníkový rošt, na který je pak instalována samotná izolace v podobě buď minerální vlny nebo polystyrénových desek.

Pod nimi vzniká větraná mezera. Takto větraná fasáda
Nobis canada má výhodu v tom, že větranou mezerou stoupá vzduch, který například v létě přirozeně snižuje přehřívání interiéru budovy. Naopak v zimním období toto proudění vzduchu zmenšuje kondenzaci vlhkosti z interiéru ve vrstvách izolace. Kromě těchto vlastností má izolace výhodu i v tlumení vnějšího hluku. Existuje celá řada dalších metod, mezi kterými si každý vybere takovou, která bude pro jeho dům nejvhodnější.