Zařizujete domácí pracovnu? Těchto 3 chyb se vyvarujte!

Je jedno, zda podnikáte, máte možnost působit z home office anebo jednoduše po večerech a víkendech dotahujete resty z práce – domácí pracovna vám jistě přijde vhod. Víte, ale, jak ji zařídit a při zařizování nešlápnout vedle?

Máme pro vás přehled tří nejčastějších chyb, kterých je dobré se bezpodmínečně vyvarovat.

Chyba č. 1: Špatně zvolená kancelářská židle

Výběr vhodné kancelářské židle není jen tak. Obvykle mu musíte vyčlenit dostatek času, energie, ale v neposlední řadě i finančních prostředků. Samozřejmě, že můžete zakoupit židle k počítači levně nebo výprodejové židle v akci. Opravdu vám ale budou za několik dlouhých měsíců či let stále dobře sloužit? Raději do nové kancelářské židle investujte a vybírejte takovou, která je ergonomicky tvarovaná a polohovatelná. Vaše záda vám budou vděčné.

Chyba č. 2: Špatná výška pracovního stolu

Víte, jak vysoká by měla být pracovní deska stolu od země? Pro dospělého muže jde ideálně o 70 centimetrů. U ženy je to o pět centimetrů méně. Pokud vám to připadá málo, můžete vsadit na stoly s vyvýšenou plošinou pro monitor počítače. A když už jsme u té práce na počítači – ideální je, pokud po každých třiceti minutách uděláte alespoň na pět minut pauzu. Zvedněte se z kancelářské židle, projděte si, nebo si zajděte uvařit čaj či kávu.

Chyba č. 3: Kombinujete práci s osobním životem

Pracovna nebo pracovní koutek by rozhodně neměli být součástí dětského pokoje a už vůbec ne ložnice. Ložnice je totiž místem relaxace a odpočinku a práce zde ze zcela logického důvodu nepatří. Pokud nemáte možnost umístit pracovnu do samostatného pokoje nebo pokoje pro hosty, vytvořte si pracovní kout třeba v odlehlé části obývacího pokoje. Myslete také na to, že součástí pracovny by mělo být pouze odpovídající vybavení a nic, co by vás zbytečně rozptylovalo.