Jak zabránit úniku tepla v zimním období ? Pomůže kvalitní zateplení dveří

Vchodové dveře nejsou jen designová záležitost, mají také funkci bezpečnostní a tepelně izolační. Pokud máte pocit, že jimi uniká teplo, je potřeba zkontrolovat izolační pásku. Možná nastal čas ji vyměnit. Jedna z důležitých rad pro domácnost je zabránit úníku tepla, v dnešním návodě se dočtete jak kvalitně zateplit vchodové dveře.

Kontrolu si zaslouží také práh, je potřeba, aby byl dostatečně vysoký a přesně doléhal k zavřeným dveřím. Použít lze také těsnící lištu s kartáčkem. Připevnit ji můžete oboustrannou páskou nebo malými šroubky.

Jestliže jsou dveře stále ještě funkční a vy nechcete investovat do nových, je zateplení těch stávajících levnější variantou, jak předcházet únikům tepla v zimním období. A nemusí to být jen dveře vchodové. Především u rodinných domů utíká teplo i dveřmi sklepními, vedoucími do komory či na půdu.

Nabízí se hned několik druhů materiálů, které lze k zateplení využít. Mezi ty nejčastěji používané patří polystyren, koženka či izolační fólie.

Polystyren

Tento druh materiálu je asi používán nejvíce a to především díky svým dobrým izolačním vlastnostem. Také je finančně dostupný, není jej potřeba velké množství a dobře se s ním pracuje. V obchodech najdete v nabídce různé tloušťky.

Vzhledem k tomu, že však nemá zrovna dlouhou životnost, je vhodné jej využít především pro dveře sklepní nebo vedoucí do komor či na půdu.

Koženka

Čalouněné dveře se stávají moderním doplňkem současných interiérů. Jeho výhodou je minimální údržba a celá řada barevných variant.

Pro někoho však nemusí být koženka zrovna materiál atraktivní na pohled, ale je to kvalitní tepelný izolant. Stejně tak dobře ochrání od venkovního hluku. Nezapomeňte zakoupit i molitan, který někdy bývá součástí koženky.

Izofólie

Tento druh zateplení je poměrně moderní metoda, která si nachází stále více příznivců.

Pomůže i kvalitní těsnění

Nejčastěji se používá druh těsnění, který se vkládá mezi zárubně a dveřní křídla a to po celém obvodu zárubně. Zajistí nejen tiché zavírání, ale zabrání i průvanu a úniku tepla do venkovních prostor.

Domov bez smogu a alergenů. Vsaďte na komfort dýchání u vás doma. Převezmete Plnou Kontrolu Nad Kvalitou Vzduchu, Kterým dýcháte. Nejlepší čističky vzduchu z nabídky na rok 2021 značek Sharp, Xiaomi, Ideal a Lifaair. Čističky vzduchu