Vyznáte se v nátěrových hmotách?

Nátěrové hmoty se nekupují každý den a pokud se v nich nevyznáte ukážeme si jejich základní druhy, které možná budete potřebovat.

Olejový lak na nábytek

Olejový lak na nábytek, bezbarvý až mírně žlutohnědě zabarvený lak, je určen ke zhotovování bezbarvých lesklých nátěrů dřevěného nábytku, dveří, obkladů, stropů apod., které nejsou vystaveny přímým vlivům povětrnosti.

Olejový lak venkovní

Olejový lak venkovní je určen také pro bezbarvé lesklé ochranné nátěry na dřevo i kov, ale vystavené povětrnostním vlivům. Je vhodný k nátěrům dveří, oken, podstřešků chat, vrat apod.

Olejový lak na lodě

Olejový lak na lodě je určen k bezbarvým vrchním ochranným nátěrům předmětů ze dřeva a kovu, které jsou vystaveny účinkům vlhka a vody.

Olejový email na lodě

Olejový email na lodě je určen k lesklým vrchním barevným nátěrům předmětů ze dřeva a kovu vystavených účinkům vlhkosti a vody,.

Fermežová barva základní

Fermežová barva základní je určena k základním podkladovým nátěrům dveří, stěn, omítek, nábytku, podlah i kovových předmětů.

Fermežová barva venkovní

Fermežová barva venkovní je vhodná pro základní, podkladové i vrchní nátěry na dřevo, dřevovláknité a třískové desky, vystavené povětrnosti.

Olejová barva podkladová

Olejová barva podkladová je určena pro podkladový nátěr pod emaily olejové i syntetické, pro vnitřní použití.

Olejový email vnitřní

Olejový email vnitřní je určen k vnitřním nátěrům nábytku, dveří, soklů, koupelen a dalších bytových zařízení.

Olejový email venkovní

Olejový email venkovní je vhodný pro vrchní lesklé nátěry na dřevo, ocel, omítky a venkovní barevné nátěry oken, dveří, zahradních lavic, plotů apod.

Olejový tmel lakový

Olejový tmel lakový používáme k vyrovnání nerovností povrchů kovů, dřeva, omítek apod., především vnitřních nátěrů.

Ředidla do nátěrových hmot

Ředidla do nátěrových hmot používáme k ředění olejových laků, olejových barev, emailů a tmelů.

Syntetický lak venkovní

Syntetický lak venkovní je určen k lakování předmětů vyžadujících bezbarvý i tvrdý nátěr pro vnitřní i venkovní použití.

Syntetická barva základní

Syntetická barva základní je vhodná na základní antikorozní nátěry na ocelových předmětech, dřevovláknitých deskách apod.

Syntetický email venkovní

Syntetický email venkovní používáme ke konečným vrchním lesklým nátěrům, především na kovech, dřevovláknitých deskách, omítkách, dřevu apod. Je vhodný pro vnitřní i venkovní barevné nátěry vystavené povětrnosti – ocelová vrata, altány, žlaby, zahradní lavice, nábytek, sokly v kuchyni a koupelně apod.

Syntetický email tixotropní

Syntetický email tixotropní je moderní nátěrová hmota, jejíž přednosti oceníme zejména při nátěrech svislých ploch.

Latexová vnitřní barva

Latexová vnitřní barva je vhodná na nelesklé, vodou nerozpustné a omyvatelné nátěry (vrchní i podkladové) na dřevo, omítky azbestocementové výrobky, které nejsou vystaveny povětrnostním vlivům.