Vylaďte detaily pro slavnostní tabuli

S koncem roku přibývají příležitosti pro přípravu slavnostní tabule a proto je toho třeba využít co nejlépe a nejvíce. Nejde však jen o jídlo. Setkáváme se se svými nejbližšími a proto chceme připravit i příjemnou a sváteční atmosféru. Významnou roli samozřejmě hraje jídelní stůl a jeho vyzdobené okolí.

Přinášíme tři tipy:

Nestárnoucí a nepostradatelná klasika – červená

I u sváteční tabule se vyplatí vsadit na jednoduchost. Základ tvoří světlý ubrus, jehož oživí ubrousky v barvě červené. Ta se může objevit i na dalších doplňcích (svíčky, ozdoby na stůl) či kytičce na stole. Vánoční náladu vyčarují dekorace s hvězdičkami.

Tip:

Pokud nejste příznivci bílého ubrusu, doplňte jej ubrouskem menším, položeným třeba diagonálně.

Modrá se stříbrnou – lehká univerzálnost

Decentní kombinaci modré a bílé umocníte půvab jednoduchých čistých tvarů nejen nádobí, ale i skla. Oboje se hodí spíše bez dekorací a výrazných zdobivých prvků.

Pokud máte rádi jednoduchost a eleganci a přesto chcete vytvořit sváteční náladu, postačí přidat kytičku a svícen se stříbrnými odlesky.

Tip:

Na jeden tác naaranžujte svíčky, zelené větvičky a girlandu s LED světýlky ve tvaru hvězdiček. Je to dekorace jednoduchá, přesto elegantní a dá se snadno přemístit na potřebné místo.

Elegance podtržená zlatými odlesky

Pokud chcete vytvořit tabuli slavnostnějšího rázu, dodržujte následující pravidla:

  • Připravte nejen stejné talíře, ale i příbory pro všechny stolující.

  • Ubrus volte z materiálu spíše přírodního.

  • Ke každému talíři složte papírový či látkový ubrousek.

  • Pokud chcete využít dekorace, vybírejte takové, které jsou tematicky zaměřené.

  • Pro přípitek volte skleničky slavnostnějšího rázu, které však odpovídají servírovaným nápojům.

Zlaté odlesky dekorací a světlo čajových svíček vyniknou na tmavém podkladu, stejně tak, jako bílé talíře s jemným zdobením. Celé aranžmá můžete odlehčit větvičkami, které položíte doprotzřed stolu.

Tip:

LED girlanda nemusí zářit jen zavěšená na stromečku či okně. Pokud se to hodí a máte – li na stole dostatek místa, může rozzářit i slavnostně prostřenou vánoční, silvestrovskou či novoroční tabuli.