Ideální kuchyň – sen každé hospodyňky

Zařídit kuchyň ke spokojenosti jejích uživatelů může být někdy oříšek. Pokud zrovna stojíte před rozhodnutím, jak na to, přinášíme několik tipů a triků.

Kvalitní varná plocha

Nejdůležitější činnost, kterou v kuchyni vykonáváme, je příprava jídla. Ta se neobejde bez pořádné varné desky.

Současný trh nabízí celou řadu různých druhů. Pokud máte v domácnosti zavedený plyn, nebojte se sáhnout do nabídky plynových ploten. Jsou poměrně hezké a snadno se udržují v čistotě.

Volná pracovní deska

Pokud nemáte zrovna velkou pracovní plochu, což bývá problém především u panelákových kuchyní, je potřeba z ní odstranit všechny nepotřebné maličkosti. Potřebujete – li mít některé věci stále při ruce (třeba kuchyňské nože), využijte k tomu stojánky či držáky umístěné na zdi.

Kovové povrchy

Zde se jedná především o digestoř, chladničku nebo sporák. Tady bychom se předem měli rozhodnout, zda zvolíme lesk nebo mat. Je lépe vzhled sjednotit. Kuchyň tak bude vypadat uceleně.

Kuchyňská baterie

Nevyplatí se šetřit. Je potřeba vybrat baterii kvalitní a měla by odpovídat i velikosti dřezu. Odměnou nám bude její praktičnost. Pokud bude mít spršku, usnadní vám to nejen úklid, ale i napouštění vody.

Kvalitní osvětlení

Aby byla kuchyně praktická, potřebuje dostatek osvětlení na tom správném místě. Jedná se především o pracovní plochu a místo nad sporákem. Světlo má totiž pozitivní vliv na naši psychiku, která je pro práci v kuchyni velice důležitá.

Dostatek úložného prostoru

Velice důležitým aspekte je úložný prostor a to nejen na nádobí, ale i na suché potraviny. Velkým pomocníkem jsou různé pořadače, které lze umístit do skříněk. Každý kousek tak bude mít své stálé místo.

I chladnička je důležitá

Jeden z velice důležitých pomocníků, bez něhož se dnes žádná kuchyň neobejde. Vybíráme ji podle počtu členů domácnosti a její design by měl ladit k celkové atmosféře kuchyně.