Výběr postele do ložnice

Postel je bez pochyby základ

Je libo jednolůžko nebo manželskou postel? Určitě je z čeho vybírat, protože na e-shopech, ale i v kamenných prodejnách je toho skutečně mnoho. Jednoduše řečeno jsou dnes k dostání dřevěné postele nebo postele čalouněné. Každá postel tak má své výhody a nevýhody. Pro ty z vás, kteří sáhnou po postelích čalouněných, nemusí tolik řešit výběr roštu a matrace. S jejich dodávkou je totiž možné postel doručit i s matrací. Luxusní varianty nabízejí i sklopnou hlavovou část, kde si tak budete moci daleko lépe v posteli číst. Pro nadšence knih je to vskutku lákavou a poutavou záležitostí.

K dřevěné posteli komfortní matraci

Pokud jste se rozhodli pro koupi postele dřevěné, nevyhnete se nákupu matrace. Ideální matrace nastavená přesně na míru se dá snadno spočíst podle váhy vašeho těla. Matrace by zároveň neměla být tvrdá, ale ani úplně měkká. Polohovací rošt, který si lze nastavit podle toho, jestli chcete v posteli ležet nebo být v polosedu, to je třešničkou na dortu.

Retro s puncem moderní doby

Mnoho nábytku si našlo zalíbení v oblých lesklých tvarech. Dokonce i postel! Postelím z masivu se jen horko těžko vyrovnávají postele z dřevotřísky. Masiv je puncem moderní doby, ale i dob minulých. Postele a další nábytek se tak mohou nést v duchu retra nebo vintage. Ten, kdo chce ryze nadčasovou postel s nebesy, sáhne spíše po minimalistickém provedení.