Výběr matrace má na váš život větší vliv, než si myslíte

Výměna matrace může být vyčerpávající. Procházením obchodů a webových stránek, debatami mezi pěnou a pružinami a určováním nejlepší velikosti matrace a toho, kolik utratit, můžete mít pocit, že si potřebujete pořádně zdřímnout – jenže nemáte na čem.

Ačkoli se může zdát složité vyznat se všech typech matrací, existuje několik jednoduchých kroků vedoucích k výběru matrace, na které se vyspíte jedině do růžova. České matrace patří mezi nejkvalitnější a nejžádanější na trhu.

Na co si dát při výběru matrace pozor

Nejdůležitějším aspektem je, aby vaše páteř zůstala vyrovnaná, když odpočíváte. Vaše poloha při spánku, typ těla a osobní preference ohledně pocitu a materiálů, to vše bude hrát roli při určování, která matrace je pro vaše potřeby nejvhodnější. Také byste měli zvážit náklady, pohodlí, životnost a jakékoli problémy se spánkem – tj. zda máte problém s usínáním, máte bolesti zad nebo vás vzbudí váš spící chrápající partner.

Typy matrací

Pro většinu materiálových variant na trhu můžete najít širokou škálu úrovní tuhosti a cenových bodů. Nejoblíbenější jsou postele z paměťové pěny a vnitřní pružiny, ale záleží na osobních preferencích. Prodej matrací z paměťové pěny je velmi oblíbený i na českém e-shopu s matracemi matrace.purtex.cz. Matrace Praha mají v nabídce hned několik typů matrací:

  • paměťová pěna
  • vnitřní pružiny
  • hybridní (kombinace pěny a pružin)
  • luxusní

Kam pro kvalitní české matrace?

Matrace.purtex.cz je web, kde objevíte nejen mnoho typů matrací, včetně luxusních nebo klinicky hodnocených matrací NATUR&DREAM, ale také postele z masivního dřeva vyznačující se vysokou kvalitou. Na e-shopu lze pořídit bytový textil, pelíšky pro pejsky, dětské matrace, rošty nebo zdravotní polohovací pomůcky.