Vybavení ložnice

Celkový vzhled ložnice

Základem je citlivé využití prostoru. V žádném případě nesmí být ložnice skladištěm věcí, které nám v bytě překážejí. Ložnice musí působit svěžím, vzdušným a útulným dojmem, abychom se do postele těšili. Důležitou roli hrají barvy, zejména výmalba stěn. Nejvhodnější jsou barvy studené, ke kterým patří modrá a zelená v příjemných spíše světlejších tónech. Barevně by měly být sladěny i záclony, závěsy a povlečení.

Postele

Ideálním materiálem je dřevo, především masiv. Již při vstupu do ložnice pocítíme příjemnou vůni dřeva, ať už se jedná o smrkové, borovicové či dubové postele. Součástí postele jsou také rošty, které se dnes prodávají v nejrůznějším provedení. Nejvhodnější jsou lamely a samozřejmě také zdravotní matrace. Při výběru matrací v obchodě se nestyďte matraci vyzkoušet tak, jak na ní budete spát. Nestačí zkoušet její tvrdost či pružnost pouze rukou, ale prodavač by vám měl umožnit si na matraci lehnout, abyste poznali, zda vám bude vyhovovat. Rozhodně se nevyplatí pořizovat levné matrace, na které pak doplatíte bolavými zády.

Manželské postele s úložným prostorem

Na trhu je dnes velký výběr postelí nejrůznější tvarů a materiálů. Dřevo je rozhodně vhodnější, než například levná postel z dřevotřísky, u které hrozí nejen uvolnění spojů, ale také nebezpečí formaldehydů či lepidel. Manželské postele z masivu jednak příjemně provoní ovzduší ložnice, a jednak jsou zárukou spolehlivosti a dlouhé životnosti. Vyplatí se pořídit si postele s úložným prostorem. Nebudete muset uklízet prach pod postelemi a především získáte prostor pro uložení lůžkovin, ložního prádla či sezónního oblečení. Ušetříte tak i místo v ložnici, které by jinak bylo zaplněno šatní skříní nebo prádelníkem.