Venkovní žaluzie a markýzy

Venkovní žaluzie jsou jednak estetickým doplňkem domu, a jednak mají řadu výhod. Patří k nim zejména tepelná a zvuková izolace, ale také spolehlivá ochrana před zloději. Naklápěním lamel lze regulovat množství světla do místnosti a chránit nábytek před slunečními paprsky.

Venkovní žaluzie mohou i při zatažení větrat, což je levnější i zdravější náhrada klasické klimatizace. Jedinečný řešením při potřebě zastínit terasu, balkón, předzahrádku restaurace nebo prosklenou výlohu obchodu je venkovní markýza. Má všestranné použití, ať jsou to rodinné domy a zahrady, nebo různá pohostinská zařízení, obchody a další objekty. Široká paleta provedení a zejména pestrá směsice barev umožňuje každému vybrat si podle svých představ a vkusu a přizpůsobit markýzu stylu objektu a jeho fasádě.

1382016853_kazetova-markyza

Výhody markýzy

Venkovní markýza určená na balkón nebo terasu bez ohledu na velikost plochy, kterou chceme zastínit, umožní příjemné posezení i v horkých letních dnech, kdy sluníčko nemilosrdně pálí. Markýza je praktická i díky výsuvnosti. Spolehlivě ochrání nejen před slunečními paprsky, ale díky speciální povrchové úpravě i před nevlídným počasím. Markýza vytvoří dostatečně velký a spolehlivě ochráněný prostor, kde se dá v klidu posedět za prudkého slunce i za drobného deště. Díky výsuvnému volánu dokáže ochránit i před podvečerním oslňujícím sluncem.

1382016868_fasadni-clony

Na výběr jsou otevřená i krytá provedení s designovou kazetou, ve které je látka ukryta a chráněna před nepříznivým počasím. Venkovní markýzy mají výhodu i v různých možnostech umístění. Můžete ji například použít k zakrytí prostoru před vchodem do domu, nebo její pomocí prodloužit vysunutou terasu či balkón a vytvořit tak před nebo za domem velké chráněné místo, kde lze pořádat i rodinné sešlosti nebo zahradní párty s přáteli, aniž by vám vadilo prudké slunce či drobný déšť.

1382016894_stineni-zimnich-zahrad

Díky všem uvedeným důvodům, kvalitním materiálům a celkovému provedení jsou venkovní markýzy praktickým a zároveň elegantním doplňkem, který dodá každému domu na zajímavosti. Není to žádné krátkodobé či dočasné řešení, nutné při ochraně před slunečními paprsky nebo deštěm, ale dlouhodobý doplněk exteriéru, neboť venkovní markýzy mají dlouhou životnost. Široký výběr žaluzií a markýz najdete na climax.cz.