Nedostatek světla?

Stropní svítidlo je sice důležité, nicméně samo zdaleka nestačí pokrýt přirozenou „spotřebu“ světla. Nezbytností jsou ještě další svítidla, ať ta nástěnná nebo stojací lampy. Rozhodně byste přiměřené osvětlení doma neměli podcenit. Proč?

Co s vámi udělá nedostatek světla?

Budete unavení, takže se vám bude chtít spát daleko více než dřív, podráždění a rapidně klesne i vaše výkonnost. U některých osob díky úbytku slunečního svitu s podzimem propuká i takzvaná sezónní afektivní porucha, což je vlastně jedna z forem deprese. Pocítíte ho na sobě především v zimě. Přirozeného světla tou dobou je velmi málo, navíc dnešní člověk tráví převážnou část života uvnitř budov. A mnohdy je při jejich plánování přístup denního světla hodně podceněn. Takže ho pak musíte nahradit umělou cestou.

Jak si doma zařídit dost světla?

43b1a27563d4c0ec1af0c69b90542148Podle takzvaného indexu podání barev potom zjistíte, jak moc je takové světlo podobné tomu dennímu. Respektive jak věrně je vůči němu schopno reprodukovat barvy osvětleného objektu. Po světelném toku, který, velmi zjednodušeně řečeno, říká jak „moc“ zdroj svítí, jde o druhý nejdůležitější parametr. Na obale hledejte označení Ra, hodnoty se značí od 0 do 100, v ideálním případě byste měli sáhnout po tom svítidle, které má alespoň 90.

Pak hledejte zkratku Tc, která značí teplotu chromatičnosti neboli barvu světla. Především jsme dosud zvyklí na měkké nažloutlé světlo, které na nás působí velmi příznivě. Na práci je lepší to studenější, nicméně už si můžete poměrně úspěšně vybrat přesně to, které vám vyhovuje, někomu je chladně bílá nepříjemná a dává přednost spíše neutrálnímu odstínu. Tento parametr je nadmíru důležitý.

Barevné světlo lze dokonce využít pro tzv. fototerapii. Tu si dokonce zvládnete s barevným nástěnným osvětlením či lampou udělat i sami doma. Má blahodárné účinky na naši psychiku, rozhodně ji ocení i děti. Pokud jsou večer plné energie a do postelí se jim nechce, zkuste jim zapnout barevnou lampičku, pomůže jim to se zklidnit a připravit se na usnutí. A mimo to se takové moderní nástěnné svítidlo stane i zajímavým doplňkem interiéru, čímž také povzbudí vaši náladu.

A kde pořídit světlo funkční, kvalitní i dobře vypadající?

Interiori pro vás má nabídku luxusních kvalitních svítidel z dílny předních světových výrobců. Současně všechny naše produkty podléhají certifikaci. S námi máte zaručenou vysokou kvalitu materiálů i zpracování. A v neposlední řadě samozřejmě dbáme i na to, abychom vám přinášeli svítidla originálně designově pojatá.