Darujte svým blízkým vzpomínky v podobě vlastního kalendáře z fotek

Fotokalendář z vlastních fotek

Blíží se vánoční svátky a s nimi i shánění dárků pro naše blízké. Co takhle letos vsadit na originální a osobní překvapení v podobě fotokalendáře s vašimi vlastními snímky?

Fotokalendář můžete vytvořit z dovolenkových fotografií, rodinných momentek i běžných záběrů z každodenního života. Možností, jaké snímky vybrat, je opravdu mnoho. Zamyslete se nad tím, které okamžiky jsou pro vás a vaše blízké nejcennější a snažte se je zachytit, anebo vybrat ty nejhezčí vzpomínky ze svého archivu. Ať už to jsou společné zážitky na dovolené, oslavy narozenin, výlety do přírody nebo „obyčejné“ šťastné chvilky v náruči vašeho domova, nešlápnete vedle.

Jak složit kalendář z fotek?

Aby vám práce šla pěkně od ruky, přinášíme zajímavé rady pro výběr fotek do kalendáře. Vybírejte snímky, které jsou tematicky rozmanité: vyhněte se podobným záběrům, ať je kalendář pestrý. Dbejte také na kvalitu fotek, zvolte ostré a dobře nasvícené fotografie s dostatečným rozlišením.

Velmi důležité je také zachytit atmosféru, emoce a příběh. Ty udělají z kalendáře osobní vzpomínku. Promyslete chronologické uspořádání podle ročních období či sledu událostí. Nezapomeňte vybrat fotky z míst, která jsou pro vás důležitá. A samozřejmě snímky milovaných členů rodiny a blízkých lidí. Fotky můžete oživit krátkými popisky nebo citáty.

Jak vytvořit fotokalendář?

Jakmile budete mít fotky připravené, nahrajte je do některého z online editorů pro tvorbu fotokalendářů. Ten najdete i na stránkách 24PRINT.eu. Editory nabízejí možnosti úprav jako jsou výběr typu, velikosti a orientace kalendáře. Zvolit si můžete nástěnný, ale také stolní kalendář.

Můžete přidávat různé grafické prvky jako rámečky, ornamenty nebo tabulky se dny v měsíci a svátky. Nezapomeňte si náhled kalendáře pečlivě zkontrolovat a případně upravit podle vašich představ. Nakonec jen vyberte počet výtisků a způsob doručení.

Tímto dárkem uděláte svým blízkým radost a vytvoříte krásnou vzpomínku. Těšte se na ty rozzářené oči, až si dáreček rozbalí!