Valníky a korby na nákladní vozy

Přeprava materiálu, stavebnictví, armáda a další oblasti se neobejdou bez nákladní techniky. Jejich dodavatelem je společnost PORGEST, která na trhu působí již více než 20 let. Zaměřuje se na výrobu nákladních vozidel včetně nástaveb a také na konstrukční a projektovou činnost ve strojírenství.

Nabídka výrobků

Pro nákladní vozidla všech značek a typů vyrábí firma Porgest sklápěčové korby na auta. Dalším výrobkem jsou valníkové plošiny určené jak pro civilní, tak pro vojenské účely. Různým účelům odpovídá i provedení valníkových plošin a pomocných rámů. Firma dodává také nádrže na PHM a oleje.

Služby

Vedle výroby ostatních nákladních vozidel a jejich příslušenství společnost poskytuje také řadu služeb pro civilní i vojenskou klientelu. Například provádí přestavby vozidel podle předpisu ADR, a to včetně montáže elektromagnetické brzdy TELMA. Dále je možno objednat si montáž hydraulických systémů, jako jsou hydraulické jeřáby, jednoramenné nosiče nebo hydraulická zadní čela. Častou službou jsou také úpravy a servis vozidel, kdy jsou na valníky montovány elektrické odpojovače baterií. Také je prováděno ověřování správné funkce tachografů a jejich opravy. Firma Porgest využívá také pálení laserem a plasmou pomocí CNC pálících strojů, na kterých provádí také ohýbání dílů.

Spolupráce s Dhollandií

Dhollandia je světoznámá značka, se kterou společnost Porges navázala úzkou spolupráci. Výsledkem je prodej a montáž hydraulických čel tohoto výrobce. Dhollandia má v současnosti rozsáhlou výrobní, prodejní a servisní síť v Evropě a několik nezávislých distributorů i mimo Evropu. V pěti zemích má i své výrobní závody. K hlavním produktům patří hydraulické nosné plošiny s nosností od 150 až do 16 tisíc kg. Podstatnými přednostmi těchto výrobků jsou především bezpečnost a spolehlivost, a také vynikající povrchová úprava. Známkou výjimečné kvality těchto výrobků i potvrzením úspěšnosti vzájemné spolupráce PORGEST – DHOLLANDIA je, montované plošiny používá i armáda ČR.