Uklízení a jiná domácí pohroma

Představme si, že bychom mohli strávit víkend lenošením, třeba s knížkou v ruce nebo se můžeme věnovat dětem, aniž bychom museli uklízet. Víkend většinou věnujeme právě týdennímu úklidu, aby byl náš domov čistý a voňavý. Každý si zaslouží čas na odpočinek po náročném pracovním týdnu. To je přece velmi spravedlivé! Pokud ale nechceme být vázáni povinnostmi v domácnosti, musí tuhle práci udělat někdo za nás.

Profesionální úklid ale také platí jak pro úklid bytů, tak i jiných prostor. Úklidová firma nebo osoba, která provádí čištění profesionálně, provede čištění mnohem rychleji a kvalitněji. Využívání služeb těchto pracovníků není bohužel vždy možné z různých důvodů. Někdy je nutné provést čištění naléhavě, někdy je to pro rodinu příliš drahé, někdy majitelé nevěří cizincům.

Profesionální firma

Jednou z možností, jak využít krásného počasí, věnovat se rodině a přitom mít uklizeno, je najmout si profesionální firmu na úklid domácnosti. Nicméně, před objednáním služeb úklidové společnosti a prozkoumáním reklam, existuje několik důležitých věcí, které bychom neměli podcenit. Jinak se tento sen o dokonale čisté domácnosti, může proměnit v noční můru.

Nejdříve si musíme uvědomit, co vlastně od takového profesionálního úklidu vlastně očekáváme a jaké služby nabízejí právě úklidové společnosti. Jako první bod je především přesnost. Je důležité, aby práce začala včas a podle dohody. Nikdo nemá rád výmluvy, které jsou typu, nestíháme,nemáme čistící prostředky,porouchal se nám vysavač. Dalším faktorem pro zvolení spolehlivé úklidové firmy je, zjistit její kvalitu. Jediným způsobem, jak se tedy dozvědět o profesionalitě vybraného poskytovatele služeb co nejvíce, je prostřednictvím vlastního výzkumu. Kvalita odvedené práce je vlastně výsledkem celé realizace a tak si firmu můžeme jednoduše vyzkoušet.

Úklid celého domu, úklid bytu po opravě, chemické čištění čalouněného nábytku, čištění koberců doma patří mezi nejobtížnější práce. Pokud chceme zjisti, zda námi zvolená firma obstojí, objednejme si jejich profesionální práci na některou z výše uvedených činností a můžeme tak výsledek vyhodnotit sami.

Co ještě bychom měli o úklidové firmě vědět

Každá společnost, která se úklidem domácností zabývá, by měla mít na internetu vlastní internetové stránky pro služby, které poskytuje. Je to přehledné a pro zákazníka také jednoduché. Navíc to svědčí i o tom, jak si firma stojí na trhu služeb, jaké má reference a pro nás, jako zákazníka je to velmi příjemná záležitost, neboť nemusíme opustit domov, abychom našli spolehlivou úklidovou firmu. Zařízení a čistící prostředky můžeme předem vybrat podle svých preferencí přímo na webu, stejně jako personál, se kterým chceme spolupracovat. Pro nás by bylo také dobré znát složení materiálu koberců v domě, nábytku a jiných částí domu, abychom mohli předem určit právě již zmiňované čistící prostředky. Je to důležité už z toho hlediska, aby nedošlo k poškození koberců nebo čalounění.

Před uzavřením smlouvy na zakázku musí firma poskytnout záruku kvality na následující druhy služeb: mokré čištění, chemické čištění, odstraňování skvrn z koberců a čalouněného nábytku. Jestliže služby úklidové společnosti zahrnují i mytí oken, které jsou umístěny ve vysoké nadmořské výšce, je třeba projednat s manažerem společnosti mycí techniku a jaké pomocné vybavení bude použito (schodiště, žebříky, zvedací plošiny, …)