Projekty rodinných domů a bungalovů

Uvažujete-li o stavbě rodinného domu a nemáte dosud přesnou představu o jeho podobě, pak je tu pro vás projekční kancelář Prozi projekt. Na jejích stránkách jsou představeny ukázky jejich práce a především typové projekty rodinných domů, ze kterých si určitě vyberete dům, který bude nejlépe splňovat vaše dosud nejasné představy.

Typové a individuální projekty

Typové projekty jsou ukázkou současného moderního bydlení. Mohou ovšem také sloužit jako inspirace zájemcům o rodinný dům, kteří si podle typového projektu mohou nechat zpracovat individuální projekt svého vysněného domu. Kancelář totiž nabízí po dohodě s investorem provedení změny vybraného typového projektu.

Činnost projekční kanceláře

Projekty domů – Prozi jsou zhotovovány s ohledem na charakter stavby a použitý materiál. Kancelář se zabývá projekty rodinných domů cihlových, montovaných, dřevostaveb ale také zpracovává projekty na rekonstrukce a úpravy. Ty se týkají jak rodinných domů, tak domů bytových, objektů občanské vybavenosti, průmyslových staveb, skladů či garáží. Součástí projektů je i výškopisné a polohové osazení domu na parcele včetně projektu přípojek či příjezdových komunikací. Další náplní projekční kanceláře jsou architektonické studie, vizualizace exteriéru i interiéru, radonové a geologické průzkumy a také geodetická zaměřování pozemků. Vypracovává rovněž znalecké posudky, vydává průkazy energetické náročnosti budov, poskytuje poradenství v oblasti financování staveb a v oblasti cen materiálů. U staveb rodinných domů na klíč pomáhá investorovi při výběru stavební firmy.

Typové projekty bungalovů

Stále populárnější variantou rodinných domů jsou bungalovy. Jejich majitelé oceňují u bungalovů snazší dostupnost všech místností, nemusí se chodit do patra po schodech, na kterých hrozí úraz zejména u dětí. Celý dům je nižší, takže i práce na střeše jsou pohodlnější. Bungalovy vycházejí o něco málo dráže než domy s obytným podkrovím, jelikož aby bylo dosaženo stejné užitné plochy, musí projekty bungalovů počítat s větší zastavěnou plochou.