Trendy, které najdete v moderních interiérech v roce 2023

Docílit moderní domácnosti není zrovna snadné. Zejména když vezmeme v potaz to, že se to neustále mění a člověk prakticky nestíhá evidovat veškeré trendy a styly, které zrovna vstupují nebo naopak odchází z módy. Abyste však žili v moderním interiéru, do kterého budete chtít všechny zvát s radostí na rtech, pojďme si říct, co se zrovna v tomto světě „nosí”. A ne, jen LED pásky to rozhodně nejsou.

Hnědá barva je v kurzu

Už jste někdy slyšeli název nejmenovaného filmu „50 odstínů šedi”? V současném interiérovém světě se nám naše pozornost má mihnout trochu jiným směrem, a sice k hnědému tónu. Co totiž nyní frčí, je padesát odstínů hnědé. Při zařizování interiéru tak nezapomeňte na zakomponování hnědých kusů nábytku nebo na hnědé dekorace na zdech.

Pokud vám však hnědé přijde, že je jí moc, nebojte se ji skloubit kupříkladu s bílou nebo béžovou, což jsou přesně ony tóny, které hnědou dokážou hezky utlumit, přesto nedochází k jejímu úniku unikátnosti.

Když hnědou navíc spojíte s pokojovými květinami, vykouzlíte velmi příjemný interiér.

Přírodo, do domu!

Zmiňovanými pokojovými rostlinami se dostáváme k dalšímu trendu v moderních interiérech, kterými jsou obecně přírodní prvky. Do našich domácností bychom měli zakomponovat kapku přírody, a to nejen v rámci živosti pokojových rostlin, ale také po stránce materiálů.

Když tedy budete hledat zařízení interiéru, hledejte takové alternativy, které jdou s přírodou ruku v ruce. Kupříkladu dřevo je to, co by v moderních místnostech nemělo v žádném případě chybět.

Dbejte na tradičnost

Pokud vám dělají vrásky na čele hlavně doplňky, nebojte se tradičnosti, která se nosí, i když se tomu tedy nechce zrovna dvakrát věřit. Tradiční detaily totiž umí proměnit prakticky jakýkoli interiér na příjemný a velmi komfortní prostor. Nemusíte se bát ani špetky odvážnosti, kterou s sebou nesly v minulosti například zlatá sedmdesátá léta.