Toužíte žít zdravě a nevíte, jak na to?

Trápí vás neustále zdravotní potíže spojené se zažíváním, infekcemi, kožními problémy nebo celkově oslabenou imunitou? Vaše problémy mohou být také z nesprávného stravování. Chcete zhubnout, ale nedokážete se určitých jídel vzdát a nevíte, jak je nahradit? Zkuste naše tipy, jak nahradit nejpoužívanější potravinu – cukr a uvidíte, že se již po pár dnech budete cítit mnohem lépe.

Jak nahradit cukr

Kolem cukru se v poslední dělá mnoho povyku a to celkem oprávněně. Jeho negativní účinky na zdraví jsou mnohem horší, než se původně myslelo a stále více odborníků a výživových poradců varuje před jeho nadměrným používáním. Stále více výrobců se zaměřuje na distribuci různých náhražek, přes umělá sladidla, stévii, která je vhodná i pro diabetiky a je stokrát sladivější než cukr, až po mnoho různých sirupů – mezi nejznámější sirupy patří javorový. Šťáva z javoru sama o sobě je zdravá, ale sirup je již opět doplněn o notnou dávku cukru, stejně jako ostatní sirupy. Výjimku však tvoří čekankový sirup, který je velice sladký sám o sobě a jeho konzistenci není třeba nijak upravovat. Čekankový sirup je vhodný i pro batolata a rodičům tak ubude starost, pokud nechtějí děti pít. Předejdou tak naučení na sladké nezdravé šťávy. Zdravá výživa je důležitá nejen pro děti, ale i jejich rodiče a sirup můžete použít k oslazení kávy či čaje nebo používat k pečení.

 

Objevte léčivé účinky ženšenu

Léčivé účinky ženšenu byly prokázány již v mnoha studiích, proto patří k nejznámějším léčivým bylinám z východu. Korejský ženšen má pozitivní vliv na lidskou nervovou soustavu, oběhový systém a celkové zlepšení imunitního systému, u mužů má ženšen podobné účinky jako Viagra.

Kde zdravě nakupovat?

Nakupujte zdravé potraviny z pohodlí domova na webových stránkách eshop.kaumy.cz, kde objevíte potraviny vhodné při redukci váhy, potraviny vhodné při různých potravinových alergiích, pro vegany, cukrovkáře a mnoho dalších.