Moderní tapety na zeď

Současné trendy v bytovém designu poskytují pestrou paletu nabídky nejrůznějších řešení. Platí to jak o bytovém zařízení, nejrůznějších doplňcích, ale i o tapetách, které jsou stále v kursu. Dnešní tapety se markantně odlišují od obyčejných papírových tapet, jak je znali naše rodiče a prarodiče. Tapety jsou stále populární a zkrášlují se jimi jak byty, tak rodinné domy, kanceláře, interiéry škol, hotelů, obchodů a další prostory, jejichž majitelé se chtějí odlišit od běžné šedi něčím výjimečným. Tapety jsou jednak designovým prvkem, a jednak plní i úlohu zateplení a odhlučnění vnitřního prostoru. Pestrá nabídka tapet uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Pro ilustraci lze uvést některé druhy tapet.

Cihla tapeta

Bytoví designéři a výrobci tapet se nechali inspirovat neomítnutými červenými pálenými cihlami, ale i jinými materiály, od přírodního dřeva až po beton. Cihla tapeta navozuje v interiéru atmosféru

venkova a spolu s moderním bytovým zařízení vytváří zajímavou kombinaci. Abstraktní motivy neomítnutých zděných stěn mají geometrické tvary a kontrastní barvy, které dokáží zvýraznit každý interiér. Stále velice oblíbená je tapeta dřevo, která je vhodná na hladké povrchy. Napodobeniny nejrůznějších dřevin navodí v interiéru pocit tepla a útulnosti.

3D tapety

Tento typ tapet vytvoří úžasnou optickou iluzi v jakémkoliv interiéru. Jsou příležitostí pro lidi, kteří nemají rádi nudu a chtějí si svůj obývací pokoj, ložnici, nebo kancelář ozvláštnit něčím originálním.

Tuto funkci skvěle plní 3D tapety na zeď, které vás ohromí a přímo vás vtáhnou. 3D tapety jsou vyrobeny z vliesového materiálu, tedy z vláknité buničiny zaručující pevnost, omyvatelnost a dlouhou životnost při zachování stálosti barev. Dalším materiálem pro 3D tapety je vinyl, který je snadno omyvatelný. Výhodou vliesových tapet je snadné lepení i jejich odstranění a dokonalá prodyšnost.

Dětské tapety

Vytvořit svým dětem v jejich pokojíku originální atmosféru můžete dětskými tapetami. Na výběr jsou dětské tapety s motivy a vzory pro dívky i pro chlapce. Velké množství nejrůznějších námětů zahrnuje mořský svět, motivy za legend a pohádek, ze sportu, motorismu i letectví a z celé řady dalších žánrů.