Tipy jak vybrat skříně do ložnice

Jak si vybrat skříně do ložnice, a ne přijít zbytečně o peníze. Důkladně volíme materiál. Hlava vás může bolet nejen při výběru skříně, ale i z jejího materiálu. Mluvíme o produktech vyrobených z dřevotřísky. Důležitou součástí tohoto materiálu – stupeň emise formaldehydu. Jednoduše řečeno, množství škodlivých látek v desce. Podle jejich obsahu DSP se dělí do tříd: E0, E1, E2. Čím menší číslo, tím méně chemie. Formaldehyd je velmi volatilní a jde cítit už při nízkých koncentracích. Chcete-li, aby vás hlava nebolela, vyhněte se výrobkům s pronikavou vůní.

Při výběru šatní skříně s posuvnými dveřmi je nutné se podívat na okraj

Formaldehyd pokrývá všechny konce desky. Nezáleží na tom, jakou má třídu dřevotřísková deska. Okraj je ze dvou druhů: PVC (PVC) a melaminu. Okraj PVC je lepší. Chrání před vlhkostí a je odolný proti mechanickému namáhání.

Výrobci používají tloušťku 0,4 až 2 mm. Šatní skříně s posuvnými dveřmi – i zde je nutno dávat pozor na bočnici. Poskytují sílu celé skříně. Tloušťka 16 mm – špatná, 18 mm – norma, 25 mm – výborná. Kromě toho evropská norma doporučuje větší tloušťku. Pevnost materiálu ovlivňuje i struktura dřevotřísky. Měly by být tři vrstvy.

Levné šatní skříně – volba barev

Doporučujeme koupit pouze modré skříně. To je vtip, samozřejmě. Volba určité barvy závisí na vašich preferencích. Proto nemá smysl radit konkrétní barvu. V případě, že levné šatní skříně jsou proti zdi, neměli byste zapomenout na barvu vnějších bočnic. Někteří výrobci nabízejí širokou paletu barev, jiní jsou připraveni použít jakoukoliv barvu dle vašeho výběru.

Obecně platí, že by neměl vzniknout problém s výběrem barev pro vnitřek skříně. U moderního nábytku výrobci do vnitřku volí neutrální barvu. Dávejte pozor na přizpůsobení barev a hrany povrchu dřevotřískových desek.