Tipy a rady, jak vybrat šatní skříňky

Šatní skříňky jsou v podnicích, na sportovištích a také na školách něco naprosto nepostradatelného. Bohužel pro řadu lidí je výběr šatních skříněk poměrně složitý. Pokud i vy vybíráte šatní skříňky, určitě oceníte pár rad či tipů. Možná uvažujete nad tím, jestli pořídit zámky na šatní skříňky. A my jsme v tomto případě jednoznačně pro. Vybrali jsme navíc i řadu dalších otázek, které se s šatními skříňkami pojí a kdy odpovědi na ně vám pomohou s výběrem.

Kovové nebo raději dřevěné?

K nejčastěji pokládaným otázkám patří to, jestli volit kovové nebo spíše dřevěné šatní skříňky. Přece jenom nikdo nechce investovat do málo odolných skříněk, které nebudou zrovna odolné. V šatnách se většinou investuje do kovových šatních skříněk, které jsou pro šatny ideální. Jsou odolné, také cenově výhodné. Nejsou však zrovna nejhezčí po vzhledové stránce, proto pokud dbáte na design, volte spíše dřevěné. Dřevěné skříňky se hodí především do interiérů a také do kanceláří. A nezapomeňte na dvířka kování značky Blum.

Jaká barva se vám hodí?

V současné době je možné vybrat si ze škály mnoha odstínů barev. Nabízí se proto otázka, jaké barvy se vám hodí do šatny nebo do kanceláře? Kovové skříňky mohou mít prakticky jakoukoli barvu. Nejčastěji se setkáváte s modrými šatními skřínkami, také se červenými skříňkami nebo s modrými a oranžovými typy. Co se týče dřevěných skříněk, jejich barva se určuje barvou dřeva nebo odstínem nátěru. Obvykle se dřevěné skříňky vyrábí z bukového nebo třešňového dřeva, také z břízy nebo z ořechu.

Počet oddílů a dvířek

Při výběru šatních skříněk byste také měli moc dobře vědět, jak má skříňka vypadat, respektive kolik oddílů ve skříňce potřebujete mít. Nejčastěji se vyrábí skříňky o třech oddílech, ale pokud potřebujete mít k dispozici vícero boxů, oddílů může mít šatní skříň daleko více. Mějte však v hlavě jasnou představu o rozměrech. Do šaten ve sportovních zařízeních se vyplatí mít skříňky větší, ve firmě zas tak velké být nemusí.