Stříhání živého plotu

Nejčastěji to bývají túje, které nevyžadují přílišnou péči a jejich zastřžení do požadované výše je rychlé, neboť není třeba je upravovat po stranách. To je naopak potřeba u živých plotů pěstovaných z různých okrasných dřevin, jako je habr, tis, ptačí zob a jiné. Ke stříhání živého plotu můžeme použít ruční zahradnické nůžky, což je ale namáhavé a nikdy nedocílíte dokonalou rovinu jak s benzínovými, elektrickými, případně akumulátorovými nůžkami.

Elektrické plotové nůžky dovedou vykouzlit dokonale rovné plochy, ale i nejrůznější tvary na živých plotech. Záleží jen na vaši šikovnosti a fantazi. Jsou vybaveny elektromotorem s bezpečnostním obouručním zapínáním i doběhovou brzdou. Vyznačují se nízkou vahou a velice tichým chodem.

Většina nůžek má klasickou konstrukci, to znamená držadlo a na něm upevněná různě dlouhá stříhací lišta. S takovými nůžkami se dobře stříhají nižší živé ploty, u kterých můžete upravovat jak výšku, tak i boční plochy. Pokud si například natáhnete do požadované výšky drát, můžete dosáhnout ideální rovnosti.

V případě vysokého živého plotu, ať už z tújí, nebo jiných dřevin, lze použít teleskopické plotové nůžky, které ocení zejména ti, kteří mají rádi pevnou půdu pod nohama. S těmito nůžkami můžete dosáhnout až do výšky 3,5 m. Díky teleskopické a otočné střižné liště, která se dá nastavit do několika poloh, jsou tyto nůžky vhodné pro stříhání vysokých, těžko dostupných živých plotů. Jelikož jsou multifunkční, lze je upravit i pro stříhání nízkých živých plotů nízko u země, takže se nemusíte ohýbat.