Skupina DRFG Davida Rusňáka úspěšně dokončila svůj první projekt v segmentu rezidenčního bydlení

Vůbec první developerský projekt na poli rezidenčního bydlení pod záštitou Rusňákovy skupiny DRFG má za sebou velké finále! Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech je zkolaudovaná a aktuálně probíhá předávání prvních jednotek novým majitelům. Co si o tomto projektu myslí ředitel pro strategii a akvizice v Real Estate?

Stavba v pražských Vysočanech byla zahájena v roce 2021. Dům má celkem 5 pater se 40 bytovými jednotkami. Ty jsou navrženy a zkonstruovány s ohledem na současné trendy i požadavky na trhy. Jsou v dispozicích od 1+kk do 3+kk s terasami, balkony, sklepy i parkovacími místy. 

Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech

„Rozhodnutí o rozšíření našich aktivit v developmentu do oblasti rezidenčních nemovitostí bylo logickým krokem. Učinili jsme ho před několika lety a doplnili jsme tak již fungující segment komerčních nemovitostí a logistiky. Rezidence Spojovací byla naším prvním projektem,” říká Josef Šilhánek, ředitel pro strategii a akvizice v Real Estate skupiny DRFG

„Pražská část Vysočany je rychle se rozvíjející čtvrtí s perfektní dostupností. Poptávka po bydlení je zde proto čím dál vyšší. Byty byly zdárně prodány v době stagnace. Stalo se tak i díky tomu, že jsme vybudovali projekt, který odpovídá požadavkům trhu,“ dodává za Rusňákovu skupinu Josef Šilhánek.

Další rezidenční projekty Rusňákovy skupiny DRFG

Kromě Rezidence Spojovací ve Vysočanech se investiční skupina DRFG věnuje v České republice a na Slovensku dalším rezidenčním projektům. 

Mezi městy Pardubice a Hradec Králové (v obci Dříteč) buduje skupina DRFG 18 rodinných domů, a to v rámci projektu Green Resort Kunětická Hora. 

V první polovině tohoto roku bude dokončovat apartmány Green Mladá Boleslav, které zahrnují malometrážní byty, větší byty pro rodiny s dětmi i luxusní apartmány.

V roce 2023 zahájila skupina DRFG projektové práce na 3 velkých vícefunkčních projektech:

  • Smetanka Parku v Olomouci, 
  • Ister Tower v Bratislavě,
  • rezidenční areál Tři Dvory u Brna. 

Autor: Michal Pecka