Sháníte lepidlo na dlažby a obklady? Zaměřte se na flexibilní řešení

V posledních letech se začínají na trhu objevovat moderní lepidla se stále větším množstvím zajímavých benefitů. Díky nim lze připevnit nejrůznější typy i tvary materiálů spolehlivě, rychle a s dlouhotrvajícími výsledky. Samozřejmě záleží na správné volbě konkrétního řešení, přípravě podkladu, teplotních výkyvech a dalších kritériích. Proč byste měli zvolit flexibilní provedení?

Ideální pro venkovní prostory

Nejdříve je nutné zmínit nejpodstatnější benefit, s nímž přichází flexibilní lepidlo. Jeho vlastnosti perfektně odolávají výkyvům teplot, což z něj činí dobrou volbu do exteriérů, stejně jako do okolí zdrojů vytápění. Pro dosažení spolehlivých výsledků musíte adekvátně zvolit nízkou (označení S1), či vysokou flexibilitu (S2) daného výrobku.

První zmíněná varianta je křehčí, tudíž je více náchylná na extrémní mrazy i vedra, zatímco ta druhá jim díky své tvárnosti odolává lépe. Materiály se totiž pod vlivem teplot deformují, ať už se bavíme o keramice, betonu, plastech nebo jakémkoliv dalším prostředku. Čím podstatnější je tento jev, tím silnější pnutí vzniká mezi plochou a lepidlem.

Vybírejte pečlivě

Mezi nejpopulárnější produkty na našem trhu patří zboží od značky Sakret. Dočkáte se výběru několika normovaných typů lepidel, přičemž není problém s připevňováním obkladů, dlažeb, přírodního kamene a dalších běžných ploch.

Nevíte-li si rady s adekvátní volbou nebo postupem vaší konkrétní práce, podívejte se na internetové stránky zmíněné společnosti, prohlédněte si možnosti a použijte některý z uvedených kontaktů. Profesionální zákaznická péče vám moc ráda s čímkoliv poradí. Jestli preferujete osobní konzultaci, zastavte se na pobočku v Ledčicích, kde vás přivítají každý všední den od sedmi do půl čtvrté.