Stropní vytápění má spoustu předností. Proč se vyplatí do něj investovat?

Stropní topení vyzařuje sálavé teplo, a tím pádem je tiché a bez nuceného přívodu vzduchu. Vzhledem k tomu, že se jedná o neviditelný systém, při plánování interiéru není potřeba brát ohled na nábytek a obrazy. Stropní vytápění nainstalujete i později, tedy do starších nemovitostí.

V porovnání s podlahovým vytápěním to stropní vyzařuje teplo, aniž by mu v cestě stály nějaké překážky, takže mu nebrání tlusté koberce a velké kusy nábytku. Pokud jsou v letních měsících dny a noci horké, je možné stejný systém ve stropě používat také k ochlazení místnosti. Stropní vytápění od firmy Aeroflex vám dokáže ušetřit až 25 % nákladů během topné sezóny.

Kde má smysl instalovat stropní vytápění?

Stropní vytápění je možné používat v místnostech s výškou od 2,5 m do 3,5 m, kde se potom optimálně generuje sálavé teplo mezi 26 až 38 °C. Při výšce místnosti nad 3,5 metru je zapotřebí vyšší teplota proudění, přičemž v takovém případě se doporučuje kombinace ještě i stropního a stěnového vytápění.

Oblasti použití stropního vytápění

Stropní vytápění je ideálním systémem pro střešní nástavby nebo místnosti s malou plochou stěn. Znamená to, že stěny mohou zůstat volné pro vnitřní vybavení. Interiéroví designéři a majitelé rodinných domů kreativně a funkčně potom využijí každý centimetr čtvereční místnosti. Omezeni nejste, ani co se týče výběru stropních svítidel.

Má krásná podlaha zůstat nedotčena při rekonstrukci nebo v památkově chráněných budovách? V novostavbách se zdráháte vybírat podlahovou krytinu podle toho, zda je vhodná pro podlahové vytápění? Pak je stropní vytápění ideálním řešením.

V kancelářích a veřejných budovách určených k užívání více osobami je vhodné stropní vytápění s akustickou funkcí. Akustický strop totiž tlumí veškerý hluk a snižuje dozvuk. Stropní vytápění se používá v:

  • nových budovách,
  • starých budovách,
  • soukromých domech a bytech,
  • šikmých střechách a střešních nástavbách,
  • zasedacích místnostech.