Šest způsobů využití policových regálů

Přestože si u pojmu policové regály vybavíte dříve logistické centrum nebo firemní sklad, v následujícím článku se přesvědčíte o tom, že své uplatnění dokáží najít i v domácnostech. Policové regály totiž dokáží prostor výrazně zpřehlednit a přinést efektivní využití prostoru.

 Regály na knihy, časopisy a dokumenty

Knihy, zda časopisy si najdou uplatnění v každé domácnosti. Mnozí z nás si dokonce časopisy odkládáme. A i když se to na první pohled nezdá, knihy a časopisy jsou ve větším množství mimořádně těžké. Stejně to platí i o různých dokumentech a fakturách, které si chceme archivovat. Obývákové stěny jsou pořádně naddimenzované i proto, aby bez problémů unesly desítky knih na jedné polici. Pokud potřebujete v moderním interiéru uložit desítky, stovky či dokonce tisíce knih, právě kovový regál je výbornou alternativou klasického nábytku či dřevěných polic. Navíc vzhledem k aktuální trendy v bydlení skvěle zapadne do interiéru.

1

Regály na elektroniku

Spotřební elektronika, která má větší rozměry (TV, hifi audio, reprosoustavy, tiskárny) je drahá, těžší skladovatelná a někdy i poměrně těžká. Vyžaduje proto skutečně bezpečné uložení, například na policích elegantního kovového regálu. Ačkoliv se s takovými řešeními setkáváme především v rámci firemních prostor – kanceláří, vrátnic, recepcí a pod., své uplatnění najdou i v pracovně v rodinném domě.

Máte byt plný květináčů s azalkami, muškáty, orchidejemi a kaktusy, či dokonce se subtropickými plodinami? Pak vám právě spolehlivé kovové regály umožní ušetřit prostor a rozmístit těžké květináče efektivněji. Tzv. květinová stěna sahající až po strop interiéru je nejbezpečnější právě s použitím kovových regálů s vysokou nosností. Kovové regály s květináči se uplatní i ve vašem skleníku, zimní zahradě nebo balkóně.

Regály na zavařeniny

Těžké kompoty a džemy v křehkých skleněných lahvích jednoznačně vyžadují bezpečné uložení. Klidně však zapomeňte na klasické dřevěné police. Kovové regály vám budou ve spíži, na chatě či ve sklepě sloužit celé desítky let a díky své mimořádné nosnosti zajistí vašim zavařování bezpečné uskladnění.

Regály na nářadí

V každém rodinném domě se z roku na rok hromadí více nářadí, příslušenství a důležitých i méně potřebných součástek a předmětů. Okamžitě najít vrtáky, prodlužovací kabely, šroubováky, náhradní akumulátory, zda komponenty do sekačky není vždy jednoduché. Zejména, pokud jsou hledané předměty rozptýleny po celém domě uschovány v krabicích, šuplících a všude tam, kde právě bylo volné místo. Mnohem přehlednější bude nářadí s příslušenstvím uložené na policích vašich regálov, například ve sklepě nebo v jiných technických prostorách domu.

Regály do garáže

Domácí garáž je typickým místem, kde se zvykne hromadit všechno, co si v obytných prostorách nenašlo místo. Když k tomu připočteme technické vybavení garáže související s motorovým vozidlem, v nejedné garáži vzniká skutečně nepřehledná situace. Nejlepším řešením využití garážového prostoru na uskladnění všeho potřebného (i nepotřebného) materiálu je opět spolehlivá regálová zostava. Nemusí jít jen o klasické police, regál může být vybaven i vanovými policemi. Existují také speciální regály na pneumatiky, které právě v garáži určitě najdou uplatnění.

2