Rekonstrukce bytu, bytového jádra

Jednou z firem, která je schopna realizovat rekonstrukce bytu, je firma LUKOSTAV, která provádí rekonstrukce domů a bytů v Praze a jeho okolí. Provádí jak drobné práce stavebního a řemeslného druhu, rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny až po velké rekonstrukce starých domů. Netradiční výhodou je doprava v Praze a okolí zdarma.

Zárukou bezpečnosti a vaší jistoty je, že odborná firma provádí veškeré práce podle stavebních předpisů a předepsaných technologických postupů. Pokud byste se chtěli pustit do rekonstrukce bytu, nebo dokonce domu svépomocí a nemáte patřičné odborné vědomosti, ani zkušenosti, může se vám taková snaha ušetřit velmi nevyplatit. Každý zásah do konstrukce stavby musí mít svá pravidla začínající u zjištění, které zdi jsou nosné, a které jsou pouze příčkami.

  

Ve starších panelových domech bývala bytová jádra zhotovena většinou z umakartu, což již neodpovídá současným požadavkům na správné bydlení. Umakart nevyhovuje ani z estetického ani z užitného hlediska. Proto je rekonstrukce bytového jádra velice potřebná a rozumná. Před prvním bouráním je dobré si s firmou domluvit rozsah přestavby, budoucí rozvržení jádra, stavební materiál i sanitární techniku.

Podobně budete postupovat, pokud se pustíte do rekonstrukce koupelny. V obou případech se začne vybouráním starého jádra a likvidací sanitární techniky a veškerého odpadu. Následuje vyzdívání nových stěn včetně uložení nové vodoinstalace a elektroinstalace. Další fází je montáž nové sanitární techniky, poté se položí dlažba, obklady a vymalují stěny. Před závěrečným kompletním úklidem se ještě nainstalují elektrospotřebiče.