Stropní svítidla – jaká jsou in?

U stropních svítidel je na trhu široká nabídka, takže můžete vybírat mezi stropními svítidly závěsnými, zabudovanými, vestavěnými, přisazenými a dalšími. V poslední době jsou velice moderní svítidla vestavěná. Módním trendem jsou snížené stropy, kdy se vytvoří prakticky nový strop například ze sádrokartonu.

To má mnoho výhod, jednak se sníží nároky na vytápění dané místnosti, a jednak tento nový strop umožňuje mnoho variant v ukrytí kabelů k elektrospotřebičům a vestavění stropních svítidel. Stropní svítidla se v tomto případě používají hlavně v podobě bodového osvětlení. Takovéto osvětlení umožňuje nastavení jednotlivých svítidel tak, že je místnost osvětlena rovnoměrně po celé ploše, což například závěsná svítidla a lustry nikdy nezaručí.

TIP: Víte jak správně osvětlit ložnici, abyste se v ní cítili pohodlně? Podívejte se na zajímavý článek na portále dumazahrada.eu.

Jako vestavěná svítidla se s poslední době stále více prosazují úsporná svítidla, kterými jsou zejména led žárovky. Pořizovací ceny led žárovek jsou sice o něco vyšší než u žárovek tradičních, ovšem tento handicap je překonán výhodami, kterými led žárovky oplývají. Především je to značná úspora elektrické energie, dále je to jejich mnohonásobně delší životnost a v neposlední řadě i lepší svítivost a absence tepla, které je příznačné pro klasické žárovky.

Pokud se vám nechce do přebudování vašich místností, můžete být přesto „in“ pořízením moderních stropních svítidel nebo lustrů. Moderní stropní svítidla se vyznačují svou malou výškou, díky níž je lze označit jako univerzální typ osvětlení, hodícího se jak do obývacích pokojů, tak do koupelen, kuchyní nebo dětských pokojů, kde hrozí největší nebezpečí rozbití klasických lustrů při dětských hrách.