Reflexní oblečení ve žluté nebo oranžové variantě?

Těžko můžeme tvrdit, že je volba barvy u ochranného pracovního oblečení důležitá. Je úplně jedno, jestli obujete hnědé nebo černé pracovní boty, jakou barvu budou mít chrániče sluchu nebo jestli zvolíte šedou či modrou pracovní kombinézu.

Je však jedna oblast, kde na barvě záleží a tou je oblečení s vysokou viditelností. Ano, mluvíme o oblečení, které má primárně zviditelnit pozici jeho nositele na pracovišti. Fluorescenční barvy jsou velmi dobře viditelné a v praxi se setkáte především se žlutou, oranžovou a červenou.

Všechny tyto barvy jsou opravdu dobře viditelné, což je zásadní při práci v blízkosti pohybu vozidel, těžkých strojů nebo třeba letadel. Reflexní oblečení vám pomůže k tomu, abyste byli pro své okolí okamžitě identifikovatelní.

Rozhoduje pracoviště

Zcela zásadní roli při volbě barvy reflexního oblečení hraje místo, kde práci budete vykonávat. Pečlivě se podívejte na místo, kde budete oblečení nosit, zohledněte při tom především prašnost, případný kontrast k okolí a také světelné podmínky, které v místě panují během pracovní doby.

Používejte reflexní žluté oblečení, když pracujete v podmínkách s opravdu nízkým osvětlením. Je to viditelnější barva při slabém osvětlení než reflexní oranžová.

Reflexní doplňky

Pracovní oblečení nemusí být nutně reflexní po celé své ploše, na trhu je řada mikin, bund a kalhot, které obsahují jen nějaký ten reflexní pásek. Pokud takové pracovní oblečení nemáte, můžete si na své běžné pracovní oblečení dokoupit doplňky, díky kterým budete vidět.

Většinu lidí v tuto chvíli napadnou reflexní pásky, které jsou samozřejmě jednou z možných variant, ale mimo ně můžete zvolit například praktický výstražný kříž (viz foto).