Psí bouda

Některé boudy jsou opatřeny předsíňkou, která by měla být odnímatelná z hlediska lepšího čištění a většího pohodlí pro psa v létě. Je třeba dbát na rozměry psa a z hlediska užívání i v zimě by psí bouda měla být izolována, případně ještě zateplena.

Boudu pro svého pejska si můžete zakoupit, nebo nechat vyrobit od zkušeného truhláře, či se pustit do díla sami. Při výběru nebo výrobě psí boudy je nutné správné určení Parajumpers Kodiak Jakke jejích vnitřních rozměrů. Psí bouda nesmí být příliš malá, neboť musí umožnit psovi pohodlné otočení.000-284
Ovšem nesmí být ani příliš velká, aby měl pes možnost si ji v zimních měsících vydýchat. Pokud bude vnitřní prostor psí boudy správně velký, zvýší si pejsek teplotu v boudě až o 10 st. C.

Častou chybou je udávání či měření vnějších rozměrů boudy. Ovšem je nutné počítat se zateplením, kterým se interiér psí boudy pochopitelně znatelně zmenší. Někteří majitelé psů se snaží svému mazlíčkovi dopřát maximální pohodlí a volí pro něho boudu mnohem větší, než jejich pejsek potřebuje.

Nejen, že si pes svůj vnitřní prostor nemůže dostatečně zadýchat, ale neposkytuje mu ani potřebný pocit bezpečí. Platí určité obecné pravidlo, podle kterého se můžete při výběru či zhotovování psí boudy řídit. Na 1 cm kohoutkové výšky psa by mělo být sto Parajumpers Kodiak Jakke čtverečných centimetrů podlahy jeho ložnice.PHR
Například pes s kohoutkovou výškou 60 cm potřebuje mít prostor na spaní o rozměru 80×80 cm. Tento údaj je však ještě upravit podle tělesné konstituce příslušného jedince.