Propanové vytápění rodinných domů je výhodné, nadto ekologické

Teplo během chvilky v celém domě? Ne, opravdu to není utopie, ale realita propanového vytápění, které je velmi efektivní a dokáže vytopit snadno celý dům rychle a bez kouře nebo sazí. Bez řezání, štípání nebo věčného přinášení kýblů uhlí lze mít teplo, které navíc nezanechává žádnou uhlíkovou stopu a je zcela bezpečné.

K tomu je propanové topení řešením pro domy, které nejsou připojené k rozvodné síti a mohou být dokonce mimo obec zcela na samotě, protože se propan skladuje v externích zásobnících. Proč ještě si pořídit propanové (LPG) vytápění?

Levnější než tepelné čerpadlo i elektřina

Čisté teplo bez námahy, a ještě levnější než pomocí tepelného čerpadla nebo elektrokotle? To je propanové vytápění, kde zásobníky plynu se nacházejí u domu nebo v podzemí. Jedná se o zcela bezpečné řešení, kdy samotné nádoby jsou ve vlastnictví společnosti Primagas, která zajišťuje veškerý technický servis včetně tlakových zkoušek a revizí s pomocí svého týmu techniků. Topný systém je tak zcela nezávislý na rozvodné síti, lze tak vytápět dům na samotě, u lesa nebo v horách.

Komfortní řešení bez práce

Při naplnění zásobníků v letních měsících, kdy jsou výhodnější sazby, se cena LPG vytápění dostane na částku 2 Kč za 1 kWh. Stačí navíc naplnit zásobník jednou ročně a topit během celé sezóny komfortně a bez práce s vožením dřeva z lesa, jeho řezáním a sekáním. Při propanovém vytápění nevzniká žádný odpad, saze, třísky nebo piliny. Propan oproti jiným palivům, jako jsou lehké topné oleje nebo uhlí, nezanechává k tomu takřka žádnou uhlíkovou stopu.

LPG pro každý typ domu

Pro jaký typ domů se hodí propanové vytápění? Jednoznačně pro všechny, kdy lze instalovat nadzemní nebo podzemní ocelový zásobník, kterému se lidově říká „bečka“. Tyto nádrže se doplňují autocisternami, obvykle jednou ročně při běžné spotřebě. Nadzemní se instalují ve dvou velikostech s kapacitou 1,2 nebo 2,1 tuny a podzemní dokonce ve čtyřech s objemem od 1,2 do 11 tun plynu. Systém nevyžaduje žádnou údržbu, navíc na nedostatek plynu uvnitř nádoby může upozornit automaticky aplikace na mobilním telefonu.