Připravte zahradu na první letošní grilování. Na co rozhodně nezapomenout?

Teploty stoupají, slunce je na obloze čím dál déle a dešťových přeháněk ubývá. Ideální chvíle na to, připravit první letošní grilovačku. Aby se povedla, je potřeba nakoupit nejenom dostatek jídla a nápojů, ale také nachystat svou zahradu. Jak na to?

Připravte zahradní nábytek

Pokud jste v loňském roce zanedbali podzimní údržbu zahradního nábytku a uložili ho bez potřebné péče, čeká vás letos zbytečná starost s tím, aby se vaše zahrada stala dokonale praktickým místem. Je třeba zahradní nábytek důkladně omýt. Špína zaschlá během zimy nemusí jít dolů tak, jak jste si představovali. Proto pomůže proud vody, hadřík i silné, ale šetrné čističe. Zahradní nábytek připravte do stavu, aby byl tak dokonalý, že se na něj nikdo nebude bát ani sednout, ani si na něj položit talíř s jídlem.

Zvelebte trávník

Pokud se první letošní grilování nebude odehrávat na terase nebo v pergole, ale přímo v prostorách vaší zahrady, nezapomeňte tomu uzpůsobit trávník. Naplánujte si sekání i zalévání, aby vaše zahrada skvěle vypadala, a hlavně byla k dispozici všem hostům. Pár dní před akcí zalévejte už jenom minimálně a den předem trávník důkladně posekejte. Cílem je, aby to na vaší zahradě nevypadalo jako v džungli a zároveň zem nebyla nasáklá vodou, a dalo se po ní bez problémů chodit, nebo si na ní dát i deku, na které lze odpočívat.

Myslete na stín

Máte na své zahradě stromy? Potom máte vyhráno. Právě ty poskytnou dostatek přírodního stínu. Kdo ale na svém pozemku ovocné stromy nemá, měl by tento problém začít aktivně řešit. Možným řešením jsou dnes různé párty stany, nebo stínící plachty, ale i úplně obyčejné slunečníky. To vše zajistí, že v případě parných dnů se bude moci každý host schovat před přímým sluncem. A nebude riskovat nepříjemný úpal, úžeh, nebo velmi bolestivé spálení pokožky. Slunce na začátku léta totiž může být stále extrémně silné.