Pohlídejte si 3 kroky, díky kterým vaše plastová okna vydrží navěky

Tohle nesmím podcenit. Jenže na co si dát pozor, když nemám čas studovat všelijaké trendy?” Jestli se vám tohle honí hlavou při výběru oken, máme pro vás několik tipů. Nemusíte se stát odborníkem v oblasti plastových oken – bohatě stačí pohlídat si tři věci.

1. Výroba oken: zajímejte se, odkud jsou vaše okna

Životnost, schopnost izolovat a funkčnost. To všechno okna nezískávají až u vás doma, ale už ve výrobně – proto byste jejich původ neměli nechávat bez pozornosti. Aby plastová okna dobře izolovala, je důležitý kvalitně zpracovaný profil. Bezchybné osazení oken kováním zase zajišťuje správnou základní funkci – tedy aby šla okna dobře otevírat a zavírat.

Výroba plastových oken sestává z celé řady kroků, které by vám měl dobrý výrobce vysvětlit a upozornit vás i na vhodnou údržbu. Právě podle ochotného vyprávění o výrobě oken v obchodě můžete poznat, že jste na správné adrese.

dnesnibydleni_cz_oknoplastik_cz_01

2. Montáž plastových oken se nevyplatí podcenit

Bezchybná montáž plastových oken není žádná velká věda. Je potřeba dodržet tři základní kroky:

  1. Nejprve připravte okenní otvory do přesné velikosti, očistěte je a vysušte.
  2. Usaďte okna do otvoru a následně je připevněte.
  3. Poté okna utěsněte a pak už jen pozvěte zedníka, aby je začistil.

Zní to jednoduše a ti nejšikovnější si troufnou na montáž sami. Mnohem lepší je ale montáž oken nechat na odbornících. Už kvůli zkušenostem a záruce.

Construction Worker Installing New Windows In House

3. Pravidelný servis plastových oken vám prodlouží záruku

Klasická pětiletá záruka na okna je dneska už standardem. Pokud ale budete o okna správně pečovat, u české firmy Oknoplastik si můžete myslet i na osminásobně delší záruku.

Získat záruku 40 let je přitom úplně jednoduché – stačí každý rok absolvovat servis plastových oken.