Pít můžete ovocné i bylinné čaje

Pitný režim by se měl rozhodně dodržovat. Pokud si myslíte, že se musíte držet čistě jen vody nebo minerálních vod, jste na omylu. Do pitného režimu můžete snadno zařadit i pití čaje. Poradíme vám, jaké čaje patří mezi kvalitní a doporučované. Ne každý čaj je totiž vhodný na pitný režim.

Jaké čaje pít?

K vůbec nejzákladnějším čajům patří ovocné čaje. Ty lze pít prakticky pořád, bez toho, aniž byste si museli dávat přestávku. Existují i čaje, které vyžadují po čase dlouhodobou přestávku. Ovocné čaje však můžete pít denně. K dalším čajům patří bylinné čaje, které mají navíc pozitivní účinky na naše zdraví. Mnoho zdravotních výhod má například oreganový čaj. Je důležité ale vědět, jaké bylinné čaje pijete. Některé jsou vhodné čistě jen na krátkodobé pití. Následně je vyžadována přestávka. Zapříčiněno je to velkým množstvím přírodních toxických látek.

Ty mohou při dlouhodobém užívání naopak škodit. Každý kvalitní čaj by měl obsahovat informace o tom, jaká je doporučená denní dávka. Rozhodně není dobré tuto doporučovanou denní dávku ignorovat. I přes to, že jsou bylinné čaje zdravé, po dlouhodobém užívání mohou škodit, jak již bylo naznačováno na začátku tohoto odstavce. Nevíte, na jaký čaj se máte konkrétně zaměřit, co se týče bylinek a koření? V následujícím odstavci vám poradíme konkrétní čaj. Ten by v žádném případě neměl u vás chybět.

Čaj z tymiánu

Vynikajícím nápojem je tymiánový čaj. Ten má mnoho pozitivních léčebných účinků a pomáhá tak vašemu tělu lépe prosperovat. Tymiánový čaj zabraňuje průjmům a nadýmání. Zbavuje vás nepříjemných křečovitých bolestí. Dále pozitivně reaguje na plísňová onemocnění, bakterie a viry. V neposední řadě je tymiánový čaj vhodný i proti nachlazení a chřipce. Z ovocných čajů se dá zaměřit například na jahodové, pomerančové nebo malinové čaje.